Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – STYCZEŃ

Kartka z kalendarza – STYCZEŃ

rok temu Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza – STYCZEŃ – o czym warto pamiętać?
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w styczniu.

Styczeń w przedszkolu – pomysły na świąteczne i zimowe zajęcia!

Nie zapomnij!

  • Sprawdź, kiedy wypadają ferie zimowe w Twoim województwie. Na pewno część przedszkolaków spędzi ten czas w przedszkolu. Niech będzie dla nich radosny i twórczy. 
  • Zorganizuj zebranie z rodzicami podsumowujące pracę prowadzoną w grupie w pierwszym semestrze. Jeśli chcesz wzbogacić swój warsztat w temacie o współpracy z rodzicami, sięgnij do bazy naszych artykułów
  • Wykonaj prezenty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Nie warto tego odkładać na ostatnią chwilę. Inspiracje na prezenty i życzenia, a także scenariusze inscenizacji oraz zajęć zamieściliśmy na tej podstronie: Dzień Babci i Dziadka. 
  • W styczniu rozpoczyna się karnawał – inspiracje na zabawy karnawałowe znajdziesz tutaj

Niezapominajki i inspirowanki na styczeń: 

 1 stycznia – NOWY ROK

 

14 stycznia – DZIEŃ OSÓB NIEŚMIAŁYCH

  

18 stycznia – DZIEŃ BAŁWANA

 

21 stycznia, 22 stycznia – DZIEŃ BABCI, DZIEŃ DZIADKA

 

23 stycznia – DZIEŃ BEZ FOLIOWYCH OPAKOWAŃ

Mamy dla Was mnóstwo inspiracji na zajęcia z przedszkolakami.

Na początek 20 scenariuszy zajęć – na każdy dzień miesiąca, dodatkowo materiał ten uzupełniamy poniżej piosenkami, filmami, aby ułatwić Ci zorganizowanie różnorodnych i ciekawych zajęć, które ucieszą i zachęcą do zabawy Twoje przedszkolaki!

Część z naszych materiałów dostępna jest BEZPŁATNIE (wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl).

Aby w pełni korzystać z przygotowanych przez nas materiałów – wypróbuj naszą usługę bliżej MAX.

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy i pomocy, filmów oraz piosenek (nie tylko zebranych przez nas), ale do całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści!

 KIOSK

Temat: ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

 

Temat: ZIMA W LESIE
 

Temat: SPORTOWCY LUBIĄ ŚNIEG I MRÓZ

Temat: SKOK W NOWY ROK
 

Subskrybując Bliżej MAX otrzymasz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 

 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 7000 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów oferujemy pełny dostęp do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnejMojej płytotekiKiosku.

 

Wydawnictwo BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Paluszkowe śpiewanki i pokazywane wierszyki to najnowsza publikacja autorstwa Małgorzaty Koc – autorytetu w dziedzinie edukacji przedszkolnej. Nakładem naszego wydawnictwa ukazują się Jej publikacje koncentrujące się na rozwijaniu mowy i sprawności manualnej dzieci poprzez zabawy paluszkowe i wierszyki. Wydane już Pokazywane wierszyki i zabawy paluszkowe oraz Sensomotoryczne zabawy paluszkowe i pokazywane wierszyki zawierają autorskie pomysły na zabawy, które wspierają wszechstronny rozwój najmłodszych. Najnowsza wzbogaca ten zbiór dodatkowo o paluszkowe śpiewanki. Ale uwaga! Wcale nie musisz śpiewać, aby skorzystać z zawartych tu propozycji. :) Każda śpiewanka to jednocześnie wierszyk do recytowania.

Bałwankowe rodzeństwo to zabawa, w której dzieci zakładają „czapeczki” na paluszki – kolorowe frotki lub czapeczki z origami – i ożywiają bałwanki, ruszając odpowiednim palcem według poniższej treści:

Bałwankowe rodzeństwo

(Małgorzata Koc)

Stoją bałwanki, wszystkie wystrojone!

Mają ładne czapki równo założone.

Pierwszy ma czerwoną, drugi zaś zieloną,

trzeci fioletową, a czwarty brązową.

Piąty zgubił czapkę podczas jazdy z górki,

gdy pędził na sankach z górki na pazurki.

  • Wymarzona zima? Pełna śnieżnych przygód i radosnych zabaw na świeżym powietrzu! Jednak nie zawsze aura temu sprzyja… W takich momentach wykorzystaj czas, aby wprowadzić dzieci w świat interaktywnej nauki z TIMIO – edukacyjnym odtwarzaczem audio, który rozwija wyobraźnię i umiejętności językowe bez potrzeby korzystania z ekranu!

TIMIO to:

- edukacja przez zabawę: dzięki różnorodnym dyskom tematycznym, takim jak rymowanki, odgłosy instrumentów muzycznych czy nazwy kolorów, dzieci będą mogły pozyskać wiedzę poprzez zabawę w nowoczesnym wydaniu;

- wielojęzyczność: TIMIO oferuje treści w 8 językach, co pozwala na naukę nowych języków już od najmłodszych lat;

- bezpieczeństwo: brak ekranu chroni wzrok dziecka, a solidna konstrukcja zapewnia trwałość urządzenia.

W szare, smogowe, bezśnieżne dni TIMIO stanie się niezastąpionym towarzyszem, oferując Twoim przedszkolakom godziny wartościowej rozrywki i nauki.

  • Nowy rok – nowe wyzwania! Nowe radości! Nowe perspektywy! :) To również dobry czas, aby wprowadzić do grupy Kalendarz edukacyjny. Pomoc dydaktyczną do nauki pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia. Dzięki temu produktowi pokażesz dzieciom świat kalendarzy i dasz im narzędzie do kreatywnej i angażującej nauki o czasie. Kalendarz edukacyjny ze stojakiem kartonowym to idealne narzędzie na początek nowego roku kalendarzowego, które sprawdzi się w każdej sali przedszkolnej!

Kalendarz został opracowany jako uniwersalna pomoc dydaktyczna, która przeznaczona jest do używania zarówno podczas zajęć tematycznych, jak i do codziennego użytku. Dzięki tej pomocy w sposób atrakcyjny dzieci poznają pory roku, miesiące i dni tygodnia, a wszystko w kontekście aktualnej zimowej atmosfery i bajkowej opowieści o Starym i Nowym Roku.

Kalendarz po wyeksponowaniu powinien służyć do prezentacji aktualnej daty i nazwy dnia oraz pory roku. Najlepiej, gdy do aktualizacji daty wyznaczane jest codziennie inne dziecko, które zostaje mianowane „strażnikiem czasu”. Ten rytuał rozpoczynający każdy dzień zostanie tym samym potraktowany jako wyróżnienie – „strażnik czasu” będzie miał przydzielone także inne czynności organizacyjne w ciągu całego dnia. W ten sposób zrealizujemy nie tylko postulat wyróżnienia konkretnego dziecka, ale także wdrożymy dzieci do pomagania i solidarnego wykonywania powtarzających się obowiązków przez wszystkich członków grupy.

  • A gdy braknie Ci zimowych inspiracji – sięgnij po bliżejprzedszkolny Zestaw na zimowe dni w przedszkolu! Cztery skompletowane publikacje w niesamowicie atrakcyjnej cenie:

- Vademecum przedszkolnych zabaw. Zima to zbiór ponad 390 krótkich form literackich oraz propozycji zabaw wszelkiego rodzaju – w tym opowieści słowno-ruchowych, masażyków, zabaw logopedycznych, paluszkowych, poznawczych, muzyczno-ruchowych, zabaw w języku angielskim, zagadek, a ponadto 20 piosenek.

- Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Zima to zbiór propozycji aktywności, ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. Książka zawiera m.in. 165 propozycji zabaw i 7 scenariuszy zajęć inspirowanych zimą.

- Sposoby na nudę. Zima to zbiór zabaw i piosenek do wykorzystania w dowolnym momencie dnia w przedszkolu. Propozycje te są owocem długoletniego doświadczenia Autorki w pracy nauczyciela, dzięki czemu skupiają się na potrzebach i zainteresowaniach samych dzieci.

- Koszałki-opałki Pana Miłosza. Zima łączą zalety poprzednich publikacji Pana Miłosza. Publikacja składa się z książeczki z 34 propozycjami zabaw oraz 2 płyt CD, które zawierają 10 utworów. Treści zawarte w publikacji inspirowane są zimą i związanymi z nią zjawiskami, ale utwory są tak skonstruowane, aby można było zaprojektować do nich własne zabawy! Poniżej jedna z koszałkowo-opałkowych propozycji:

Śniegowa kula
(Miłosz Konarski, Gabriela Gąsienica)

Przedszkolaki poruszają się swobodnie po sali. Naśladują toczenie kuli ze śniegu, reagując na zmiany tempa muzyki. W utworze (posłuchaj fragmentów utworów z tej publikacji) pojawiają się momenty, w których trzeba toczyć kulę powoli, jakby „pod górę”; w innych momentach przeciwnie – toczą kulę szybko, „z górki”.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź