Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Cuda Pani Jesieni [propozycje zabaw]

Elżbieta M. Minczakiewicz   Wrzesień 2013

(…) Rysowane wierszyki stanowią podstawę do rozmów z dziećmi na temat zjawisk przyrodniczych (atmosferycznych) oraz określonych zachowań dzieci i zwierząt uwikłanych w naturę żywiołów. Pozwalają na rozwijanie słownictwa (np. słota, plucha, kałuże, strugi wody, para, pętla, brzask, dzionek) oraz wyob... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Zobacz również

jesieńmuzykazabawa

Więcej z tego numeru

Wrzesień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Artykułowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • podkład do piosenki „Jesień” – znajdziesz go TU;
  • nuty do piosenki "Jesień" - TU;
  • plakat tematyczny „Pani Jesień”, który został dołączony do miesięcznika – TU możesz go zobaczyć i zamówić!
Artykuł obfituje w jesienne propozycje zabaw z dziećmi – do wykorzystania w przedszkolu i w domu. Znajdziemy tu m.in. propozycję zorganizowania jesiennego koncertu, jesienne zagadki słowne oraz kilkanaście autorskich, rysowanych wierszyków.
(…) Rysowane wierszyki stanowią podstawę do rozmów z dziećmi na temat zjawisk przyrodniczych (atmosferycznych) oraz określonych zachowań dzieci i zwierząt uwikłanych w naturę żywiołów. Pozwalają na rozwijanie słownictwa (np. słota, plucha, kałuże, strugi wody, para, pętla, brzask, dzionek) oraz wyobraźni dzieci i pamięci, na wprowadzanie różnego rodzaju pojęć (np. matematycznych: zbiory, elementy zbiorów, doliczanie, porównywanie, odliczanie, identyfikowanie). Odręczny rysunek wykonany przez dzieci może być formą sprawdzania stopnia rozumienia treści przeczytanego wiersza. Wiersze tego typu nazywane są przez dzieci recepturkami, ułatwiają percepcję słuchową i wzrokową. Przykładowy wierszyk: „W lesie” - Rosną grzyby na polanie: kurki, gąski, rydze, kanie. Policz, ile ich tam będzie? Tyle grzybów rośnie wszędzie! Z grzybów i traw pięknych, zrób pas kolorowy. Grzybom z mchów i trawy gęstej powystawiaj głowy. Pomaluj ten szlaczek barwami leśnymi: zielenią – listowie, gamą brązu – dęby, granatu – borówki, czerwienią – jarzębinę.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się