Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 364.34 kb
Stron: 3
Id: 4102

Zwróć na mnie uwagę i zauważ, że tu jestem

Karolina Turek   Kwiecień 2014

Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Układanie wizytówek. Zabawa matematyczno-ruchowa kształtująca umiejętność poprawnego nazywania liczebników porządkowych w zakresie trzech (można zwiększać liczbę zakresów) – na dywanie naklejamy trzy paski taśmy klejącej, jeden pod drugim w pewnej odległości... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

Odimienna Metoda Nauki CzytaniaIrena Majchrzaknauka czytanianauka pisania

Więcej z działu

Gotowość do nauki czytania i pisania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Od Autorki: W artykule skoncentruję się na szeroko ujętej aktywności ruchowej i towarzyszących jej zabawach, konstruowanych zgodnie z założeniami odimiennej metody dr Ireny Majchrzak. Przedstawione przeze mnie propozycje zabaw i zadań do wykonania są moimi autorskimi pomysłami, które realizuję w pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi. W poniższych zabawach wykorzystywane są imienne wizytówki, tzw. ruchome.
Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Układanie wizytówek. Zabawa matematyczno-ruchowa kształtująca umiejętność poprawnego nazywania liczebników porządkowych w zakresie trzech (można zwiększać liczbę zakresów) – na dywanie naklejamy trzy paski taśmy klejącej, jeden pod drugim w pewnej odległości od siebie: będą to półeczki w sklepie. Polecenia kierowane do dzieci: - na pierwszej półeczce połóżcie wizytówki z imionami, w których są litery z ogonkiem, kreseczką lub kropką (Paulina, Jędrek, Jagódka…); - na drugiej półeczce połóżcie imiona, których ostatnią literą jest „a”; - na trzeciej półeczce połóżcie imiona, w których występują dwie takie same litery. Wizytówki układać możemy w różny sposób: obok siebie, jedna pod drugą, co druga pionowo. Pomysłów na układanie wizytówek na półeczkach jest co niemiara! ● Dywanik. Zabawa dydaktyczno-ruchowa rozwijająca szybkość reakcji, umiejętność koncentracji, spostrzegawczość – każde dziecko siada na dywaniku oznaczonym swoją wizytówką imienną. Pod każdym dywanikiem znajduje się jedna litera. Dziecko sprawdza, czy owa znaleziona litera pasuje do liter jego imienia i jeśli tak, umieszcza tę literkę na wizytówce ruchomej we właściwym miejscu.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!