Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Sprawozdanie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kobyłce


Wpis dodał(a) Monika Krupińska
ponad 5 lat temu, wyświetleń 668


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 w Kobylce, z radością przystąpili do udziału w projekcie "Piękna nasza Polska cała". 
Przedstawiam realizację kolejnych zadań: 

zadanie 1- Nauka i zaśpiewanie hymnu Polski- "Mazurka Dąbrowskiego"

Wszyscy uczniowie szkoły, nauczyli się oraz zaśpiewali 4- zwrotkowy hymn narodowy. Zainspirowani projektem, dołączyliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem była próba pobicia rekordu Guinnesa, poprzez wspólne zaśpiewanie 4- zwrotkowego hymnu narodowego, jednego dnia 9.11 i o jednej godzinie 11:11, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych w Polsce i za granicą.  wyszło nam to fantastycznie. Efekt można obejrzeć tu:

https://www.youtube.com/watch?v=7o8aqDFEyH0

zadanie 2 -Zajęcia otwarte dla rodziców

Zajęcia otwarte dla rodziców, przygotowała i przeprowadziła klasa 2 e. Była prezentacja wierszy patriotycznych przez uczniów dla rodziców i przez rodziców dla uczniów, było wspólne z rodzicami śpiewanie piosenek legionowych i powstańczych, była wspólna aktywność plastyczna (wykonanie chorągiewek i kotylionów). Były biało czerwone kwiaty, podziękowania i łzy wzruszenia. Było warto...

Zadanie 3- Apel z okazji 11 listopada

Inscenizację z okazji 11 listopada przygotowały klasy 2 c i 2 d ze wsparciem klasy 1 e. 
Uroczysta akademia odbyła sie 9.11.2018. Uczniowie klas drugich przygotowali program poetycko - muzyczny, zaś klasa pierwsza pięknie zatańczyła poloneza oraz wspierała występ śpiewem. 
Scenariusz montażu słowno- muzycznego, wprowadził obecnych uczniów w przygnębiającą atmosferę zaborów, której tło stanowił „Marsz żałobny” Fryderyka Chopina, przypomniał daty rozbiorów, ukazał bunt i dążenia niepodległościowe, rozkwitającą nadzieję i radość po odzyskaniu wolności. Wiersze i piosenki, uświadomiły także zebranym, czym jest Polska i co to znaczy być Polakiem?
Uczniowie klas I-III,  ubrani galowo z przypiętymi kotylionami, z zainteresowaniem i w skupieniu oglądali i wysłuchiwali tej szczególnej lekcji historii. Pani dyrektor dziękując uczniom i nauczycielom przygotowującym akademię podkreśliła jej wartość artystyczną wychowawczą.

Zadanie 4- nauka piosenek patriotycznych

W kilku klasach poznaliśmy m.in następujące piosenki :" Rodzinny kraj", " Jestem Polakiem:", "Co to jest niepodległość", "Rota", "My pierwsza brygada", "Szara piechota", "Przybyli ułani", Piosenka Karliku - śląska piosenka ludowa z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.

zadanie 5- nauka tańca ludowego

Dzieci uczyły się tańców ludowych zarówno w klasach, jak i w świetlicy szkolnej, która od początku roku szkolnego realizuje cykl edukacyjny: "Z Pyzą po polskich dróżkach". W ramach zajęć dzieci poznają poszczególne regiony Polski, stroje i tańce ludowe, zabytki, atrakcje. Dzieci poznały m.in. nastepujące tańce: "Trojak", "Becy koza", "Poszło dziewczę po ziele".

zadanie 6- nauka wiersza o tematyce patriotycznej

W wielu klasach uczyliśmy się wierszy o tematyce patriotycznej. było ich tak wiele,że trudno wymienić wszystkie tytuły. Najwięcej wierszy poznali uczniowie z klas 2 c i 2 d. Były to m.in: ‘Ponad sto lat” –Danuta Ludwiczak, Ryszard Przymus „Polska”,Czesław Janczarski, Ewa Skarżyńska ,,Serce naszych serc", ”Co to jest Polska” w klasie 3 b,,Wawel" Czesława Janczarskiego i ,,Oscypki smoka Wojciaszka" Rafała Lasoty, w klasie 2b: wiersz Czesława Janczarskiego , pt. „Wisła”, wiersz Zbigniewa Staweckiego „Nasze polskie ABC”, w 3 c wiersze" Jestem Polakiem", "grób nieznanego Żołnierza", "Testament Młodego Polaka" i wiele innych.

Zadanie 7- zorganizowanie kącika

Właściwie w każdej z klas, powstały kąciki o tematyce patriotycznej. Najczęściej w formie gazetek ściennych. Ponadto klasa 2d, wykonała lapbooki o Polsce, które także stanowiły element dekoracyjny sali.

zadanie 9- zabawa ludowa

Dzieci z klas 2d, 2b, 3c i 3b, poznały następujące zabawy ludowe: "Rolnik w dolinie", "Po szerokim stawie pływają łabędzie" "Dużo nas", "W zielonym gaiku liście opadają", "Jawor, jawor".

zadanie 12- wysłanie pocztówki

Świetlica szkolna oraz uczniowie klasy 1b, przygotowali i wysłali kilka pocztówek z naszego małego miasta Kobyłki. Przygotowanie pocztówek pomogło nam sobie uświadomić, czym jako kobyłczanie, możemy się szczycić.

zadanie 13- napisz kartkę Bohateron

24.09, napisaliśmy i wysłaliśmy symboliczne kartki dla powstańców. Zajęcia poprzedziło wprowadzenie w tematykę powstania. także, kolejne zadanie, które przyczynilo się do lepszego poznania i zrozumienia historii. Z wielką radością, jedną z kartek, mogliśmy zanieść osobiście znajomemu powstańcowi. pozostałe zostały wysłane pocztą.

zadanie 14- konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny był adresowany do uczniów klas I-III. Z kazdej z klas, została wybrana do dalszego etapu jedna praca. Celem konkursu była m.in; edukacja patriotyczna i obywatelska, zainteresowanie uczniów tematyką historyczną, pobudzenie inwencji twórczej. Konkurs odbył się w listopadzie.

zadanie 15- Dzień Mody Patriotycznej

Dzień mody patriotycznej, przygotowała klasa 2d. tego dnia ( 16.11), każdy mógł poczuć się jak prawdziwy model i modelka. korytarz zamienił się w wybieg a uczniowie prezentowali stroje. wśród przebrań były zarówno ubrania folkowe, ludowe, mundury wojskowe i harcerskie oraz stroje idealne dla kibica polskiej drużyny:). Mieliśmy masę frajdy.

zadanie 18 - "Szlakiem historii"

W ramach poznawania historii, folkloru i wielkich Polaków, uczniowie ( z klas 3 c, 3b) odwiedzili takie miejsca jak :muzeum w Żelazowej Woli, Muzeum wsi Polskiej i Puszczy Kampinoskiej oraz Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie. wycieczki były realizowane od września do listopada. Ponadto uczniowie klasy 3 c poznawali także naszą małą ojczyznę- Kobyłkę. Odbyli spacer po mieście, rozmawiali z rodzicami, babciami i dziadkami na temat zmian, zbierali, redagowali zapis historu=ii miasta- Kobyłka kiedyś i dziś,, gromadzili fotografię, stare albumy i gazety.

zadanie 19 - turniej wiedzy patriotycznej

Turniej wiedzy  rozszerzony o quiz historyczny i znajomość polkich legend, adresowany był do uczniów klas II i III i odbył się w listopadzie. W ramach przygotowań do turnieju w wielu klasach odbywaly się zajecia tematyczne.

 

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Monika Krupińska



Wyślij wiadomość
do Monika Krupińska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Krupińska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!