Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Wakacje w Laboratorium (Wybuchowe Laboratorium)

Anna Krzempek   Maj 2014

Wybrane eksperymenty: ● Eksperyment 1: Czarodziejski piasek. Do wykonania piasku potrzebujemy sześciu szklanek mąki pszennej oraz jednej szklanki oleju. Oba składniki dokładnie mieszamy. Możemy również wykonać kolorowy piasek, dodając odrobinę barwnika spożywczego (w proszku). Masa, która powstani... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariusz nietypowych zajęć, przybliżających dzieciom świat nauki, w całości opartych o przeprowadzane z udziałem dzieci eksperymenty fizyczne i chemiczne!

Towarzyszy mu gotowa pomoc dydaktyczna – list od profesora Ekspertusia. Znajdziesz go TU.

Wybrane eksperymenty: ● Eksperyment 1: Czarodziejski piasek. Do wykonania piasku potrzebujemy sześciu szklanek mąki pszennej oraz jednej szklanki oleju. Oba składniki dokładnie mieszamy. Możemy również wykonać kolorowy piasek, dodając odrobinę barwnika spożywczego (w proszku). Masa, która powstanie, nie wysycha, przypomina swoim wyglądem piasek, jest sypka. Można się nią bawić, wykorzystując foremki i tworząc babki. ● Eksperyment 2: Wakacyjna plaża. Na dno plastikowej butelki wsypujemy piasek, muszelki, małe kamyczki. Do połowy wlewamy wodę, drugą połowę uzupełniamy olejem. Powstaje wakacyjna plaża, dla tęskniących za wakacjami. ● Eksperyment 4: Aluminiowe łodzie. Z folii aluminiowej budujemy statki, okręty, łodzie, żaglówki (oraz wszystko to, co wyczaruje dziecięca wyobraźnia). Umieszczamy je na wodzie, wprowadzamy statki w ruch i wyciągamy wnioski. Następnie statki zgniatamy w kulkę i układamy na wodzie. Dlaczego kulki toną, choć ważą tyle samo co statki?

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!