Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Tańczące miesiące (scenariusz zajęć dla 6-latków)

Monika Majewska   Styczeń 2014

Przykładowe zabawy ze scenariusza: ● Układamy miesiące. Zabawa dydaktyczna – dzieci dobierają się w pary, każda para losuje kopertę z sylabami lub literami i z zadaniem do wykonania. Najpierw dzieci układają nazwę miesiąca z rozsypanki sylabowej lub literowej (zależy od długości wyrazu) i przyklej... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • sylwety 12 miesięcy, ilustrujące treść wiersza – znajdziesz je TU;
  • rozsypanka sylabowa, kartki z kalendarza 2014 w formacie A4 – TU;
  • podkład do zabawy przy piosence „Miesiące” (wraz z zapisem nutowym i tekstem) – TU;
  • plakat tematyczny „Dookoła roku”, który został dołączony do bieżącego numeru miesięcznika. TU możesz go zobaczyć i zamówić!
Ujęto w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • w skupieniu ogląda przedstawienie i wypowiada się na temat jego treści;
  • wie, że rok składa się z 12 miesięcy;
  • wie, do czego służy kalendarz;
  • zna następstwo pór roku, miesięcy w roku, dni tygodnia;
  • swobodnie tańczy i gra na instrumentach przy muzyce klasycznej;
  • współpracuje z kolegą, wykonując pracę plastyczną;
  • aktywnie uczestniczy w zabawie ruchowej.
Przykładowe zabawy ze scenariusza: ● Układamy miesiące. Zabawa dydaktyczna – dzieci dobierają się w pary, każda para losuje kopertę z sylabami lub literami i z zadaniem do wykonania. Najpierw dzieci układają nazwę miesiąca z rozsypanki sylabowej lub literowej (zależy od długości wyrazu) i przyklejają na kartce. Następnie wykonują działanie, a jego wynik pokaże, który z kolei jest wylosowany miesiąc. Kiedy dzieci wykonają zadania, ustawiają się w kolejności od 1 do 12, trzymając przed sobą kartkę z nazwą swojego miesiąca; dzieci z pomocą nauczyciela próbują odczytać wyrazy. Kiedy im się to uda, otrzymują sylwetę miesiąca. ● Kartka z kalendarza. Wykonanie pracy plastycznej. Dzieci dobierają się w pary, jak w poprzednim zadaniu, i wykonują ilustrację do miesiąca, który wcześniej wylosowały. Zanim zaczną pracę omawiają wygląd ilustracji oraz ustalają, jakie elementy kto narysuje. Propozycja wykonania pracy: dzieci mają do dyspozycji pastele olejne, pastele suche lub mokrą kredę – wybierają technikę. Format pracy A4. Po wykonaniu ilustracji warto, aby nauczyciel utrwalił je, spryskując lakierem do włosów z odległości około 30 cm. Po wyschnięciu lakieru pastele nie będą się obsypywały. Dzieci przyklejają ilustrację w górnej części kartki z bloku technicznego (format A3), a w dolnej części przyklejają kartkę z aktualnego kalendarza.

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź