Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Tańczące miesiące (scenariusz zajęć dla 6-latków)

Monika Majewska   Styczeń 2014

Przykładowe zabawy ze scenariusza: ● Układamy miesiące. Zabawa dydaktyczna – dzieci dobierają się w pary, każda para losuje kopertę z sylabami lub literami i z zadaniem do wykonania. Najpierw dzieci układają nazwę miesiąca z rozsypanki sylabowej lub literowej (zależy od długości wyrazu) i przyklej... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Styczeń 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
 • sylwety 12 miesięcy, ilustrujące treść wiersza – znajdziesz je TU;
 • rozsypanka sylabowa, kartki z kalendarza 2014 w formacie A4 – TU;
 • podkład do zabawy przy piosence „Miesiące” (wraz z zapisem nutowym i tekstem) – TU;
 • plakat tematyczny „Dookoła roku”, który został dołączony do bieżącego numeru miesięcznika. TU możesz go zobaczyć i zamówić!
Ujęto w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
 • w skupieniu ogląda przedstawienie i wypowiada się na temat jego treści;
 • wie, że rok składa się z 12 miesięcy;
 • wie, do czego służy kalendarz;
 • zna następstwo pór roku, miesięcy w roku, dni tygodnia;
 • swobodnie tańczy i gra na instrumentach przy muzyce klasycznej;
 • współpracuje z kolegą, wykonując pracę plastyczną;
 • aktywnie uczestniczy w zabawie ruchowej.
Przykładowe zabawy ze scenariusza: ● Układamy miesiące. Zabawa dydaktyczna – dzieci dobierają się w pary, każda para losuje kopertę z sylabami lub literami i z zadaniem do wykonania. Najpierw dzieci układają nazwę miesiąca z rozsypanki sylabowej lub literowej (zależy od długości wyrazu) i przyklejają na kartce. Następnie wykonują działanie, a jego wynik pokaże, który z kolei jest wylosowany miesiąc. Kiedy dzieci wykonają zadania, ustawiają się w kolejności od 1 do 12, trzymając przed sobą kartkę z nazwą swojego miesiąca; dzieci z pomocą nauczyciela próbują odczytać wyrazy. Kiedy im się to uda, otrzymują sylwetę miesiąca. ● Kartka z kalendarza. Wykonanie pracy plastycznej. Dzieci dobierają się w pary, jak w poprzednim zadaniu, i wykonują ilustrację do miesiąca, który wcześniej wylosowały. Zanim zaczną pracę omawiają wygląd ilustracji oraz ustalają, jakie elementy kto narysuje. Propozycja wykonania pracy: dzieci mają do dyspozycji pastele olejne, pastele suche lub mokrą kredę – wybierają technikę. Format pracy A4. Po wykonaniu ilustracji warto, aby nauczyciel utrwalił je, spryskując lakierem do włosów z odległości około 30 cm. Po wyschnięciu lakieru pastele nie będą się obsypywały. Dzieci przyklejają ilustrację w górnej części kartki z bloku technicznego (format A3), a w dolnej części przyklejają kartkę z aktualnego kalendarza.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!