Stokrotki i sasanki w ogródku panny Anki (scenariusz zajęć)

Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka   Kwiecień 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 5
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • obrazki i fotografie ilustrujące treść zabaw – do pobrania TU;
  • podkład do piosenek: „Wiosenne powitanie” (TU) oraz „Panna Anka ma ogródek” (TU);
  • podkład muzyczny do zabawy relaksującej – TU.

Scenariusz zawiera
zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy sylabowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową.
Przykładowe zabawy ze scenariusza: Przebudzenie – zabawa relaksująca (rozwijanie wyobraźni). Przedszkolaki siedzą skrzyżnie w dowolnych miejscach sali. Mają zamknięte oczy i opuszczone głowy – są śpiącymi kwiatkami w ogródku. Nauczycielka zapowiada, że każdy kwiatek obudzi się dopiero wtedy, gdy poczuje na sobie lekki podmuch wiatru. Następnie opowiada cichym, spokojnym głosem: Wieczorem kwiatki w ogródku panny Anki zasnęły. Wiosenna noc była ciepła i cicha, więc kwiatkom odpoczywało się bardzo dobrze. Spały czerwone tulipany i stokrotki, spały żółte bratki, różnokolorowe krokusy, a nawet sasanki, które dopiero niedawno zamieszkały w ogródku. Kwiatkom śnił się ciepły wiosenny deszczyk i śpiew ptaków. Wreszcie noc się skończyła i zaczął się następny dzień. Słońce grzało coraz mocniej, wiał ciepły, leciutki wiaterek, śpiewały ptaki. Nauczycielka włącza nagranie śpiewu ptaków. Do ogródka przyszła panna Anka. „Dzień dobry, moje piękne kwiatki!” – zawołała, a potem usiadła na ławeczce i przyglądała się, jak po kolei budzą się i wyciągają łodyżki do słońca... Nauczycielka chodzi pomiędzy dziećmi i porusza chustą tak, żeby każde z nich poczuło na sobie lekki „powiew wiatru”.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

MP3
Panna Anka ma ogródek - podkład (PD, mp3)