Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 522.96 kb
Stron: 3
Id: 3255

Stokrotki i sasanki w ogródku panny Anki (scenariusz zajęć)

Ewa Jakacka   Kwiecień 2013

Przykładowe zabawy ze scenariusza: Przebudzenie – zabawa relaksująca (rozwijanie wyobraźni). Przedszkolaki siedzą skrzyżnie w dowolnych miejscach sali. Mają zamknięte oczy i opuszczone głowy – są śpiącymi kwiatkami w ogródku. Nauczycielka zapowiada, że każdy kwiatek obudzi się dopiero wtedy, gdy poc... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 5
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przyrodniczascenariusz zajęćwiosna

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • obrazki i fotografie ilustrujące treść zabaw – do pobrania TU;
  • podkład do piosenek: „Wiosenne powitanie” (TU) oraz „Panna Anka ma ogródek” (TU);
  • podkład muzyczny do zabawy relaksującej – TU.

Scenariusz zawiera
zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy sylabowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową.
Przykładowe zabawy ze scenariusza: Przebudzenie – zabawa relaksująca (rozwijanie wyobraźni). Przedszkolaki siedzą skrzyżnie w dowolnych miejscach sali. Mają zamknięte oczy i opuszczone głowy – są śpiącymi kwiatkami w ogródku. Nauczycielka zapowiada, że każdy kwiatek obudzi się dopiero wtedy, gdy poczuje na sobie lekki podmuch wiatru. Następnie opowiada cichym, spokojnym głosem: Wieczorem kwiatki w ogródku panny Anki zasnęły. Wiosenna noc była ciepła i cicha, więc kwiatkom odpoczywało się bardzo dobrze. Spały czerwone tulipany i stokrotki, spały żółte bratki, różnokolorowe krokusy, a nawet sasanki, które dopiero niedawno zamieszkały w ogródku. Kwiatkom śnił się ciepły wiosenny deszczyk i śpiew ptaków. Wreszcie noc się skończyła i zaczął się następny dzień. Słońce grzało coraz mocniej, wiał ciepły, leciutki wiaterek, śpiewały ptaki. Nauczycielka włącza nagranie śpiewu ptaków. Do ogródka przyszła panna Anka. „Dzień dobry, moje piękne kwiatki!” – zawołała, a potem usiadła na ławeczce i przyglądała się, jak po kolei budzą się i wyciągają łodyżki do słońca... Nauczycielka chodzi pomiędzy dziećmi i porusza chustą tak, żeby każde z nich poczuło na sobie lekki „powiew wiatru”.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz