(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 26 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 26 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 13,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera.

***

Mozaika XXL to niezwykle uniwersalny materiał dydaktyczny, który doskonale sprawdza się w przedszkolach i szkołach, jak również w edukacji domowej. Często stosuje się ją również jako pomoc do zajęć terapeutycznych, ze wskazaniem na dyslektyków i dysgrafików.

Mozaika w rozmiarze XXL to aż 250 drewnianych elementów: pomarańczowych kwadratów, zielonych trójkątów, czerwonych trapezów, żółtych sześcioboków, białych rombów, niebieskich rombów.

Ten dobór klocków w Mozaice XXL (ich kształtów i kolorów, a także wymiarów, w tym grubości, a także ich liczby) nie jest przypadkowy. Odpowiada bowiem tzw. Pattern Blocks, czyli zestawowi kształtów opracowanemu w latach 60. XX w. przez amerykańską organizację Education Develpoment Center EDC. Najważniejsze w takim doborze klocków jest to, że z mniejszych kształtów można tworzyć większe, a tym samym układać wybrane figury czy obrazki na wiele różnych sposobów. To daje wprost nieograniczone możliwości ich wykorzystania, między innymi w nauce logicznego myślenia, jak również matematyki.

Do klocków dołączony jest zestaw 20 dwustronnych plansz w formacie A4 z przykładowymi wzorami (pierwsza strona planszy przedstawia wzór kolorowy, a druga wzór czarno-biały). Całość zapakowana jest w estetyczne i trwałe drewniane pudełko.

Zabawy z Mozaiką XXL pomagają rozwijać:
- umiejętności manualne,
- twórcze myślenie, kreatywność,
- koordynację wzrokowo-ruchową,
- umiejętność wykrywania różnic i podobieństw,
- zdolność analitycznego myślenia,
- zainteresowania i zdolności matematyczne,
- koncentrację uwagi,
- spostrzegawczość,
- wytrwałość i dyscyplinę.

Grupa wiekowa
Indeks