(0)
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera.

***

Tangram kolisty jest jedną z form klasycznej, liczącej sobie ponad 3 tysiące lat. układanki logicznej wywodzącej się z Chin. Kształt podstawowy stanowi tu koło podzielone na 10 części, wśród których znajdują się 4 trójkąty i 6 wycinków koła. Można z nich tworzyć różne wzory.

W załączonej do zestawu broszurce prezentujemy kilkanaście możliwych ułożeń przedstawiających zwierzęta, rośliny, postaci ludzkie czy znane wszystkim przedmioty. Każdy może tworzyć również własne wzory.

Klasyczny tangram popularnością dorównuje szachom czy warcabom. Ma kształt kwadratu podzielonego na siedem elementów (tzw. tanów) – figur geometrycznych, z których przy zachowaniu określonych zasad tworzy się obrazy przedstawiające postacie ludzi, zwierząt, rośliny, przedmioty, często zgodnie z załączonymi wzorami.

Zasady, których należy przestrzegać przy układaniu tangramu:
- za każdym razem należy wykorzystać wszystkie elementy,
- wszystkie elementy muszą leżeć obok siebie i przylegać do siebie, nie mogą natomiast na siebie zachodzić.

Dzięki swojej prostocie i uniwersalności tangram może być świetną rozrywką i dla dzieci, i dla dorosłych. Wymaga spostrzegawczości, skupienia, cierpliwości, zaangażowania wyobraźni. Układanie figur pomaga rozwijać zdolność kreatywnego myślenia oraz tzw. wyobraźnię geometryczną.

Grupa wiekowa
uczniowie klas I-III