(0)

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 9 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 9 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 4,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Studnia Jakuba to materiał edukacyjny dla dzieci i młodzieży. Uczy cierpliwości i zręczności, a także doskonali koncentrację uwagi. Składa się z 60 drewnianych drążków w sześciu kolorach o średnicy 10 mm i długości 180 mm oraz jednej drewnianej kostki z kolorowymi ściankami.

Drążki służą do układania liter, cyfr, znaków, figur geometrycznych. Można je segregować według koloru, można tworzyć sekwencje i szeregi. Umożliwiają one też tworzenie wielu własnych gier poprzez zliczanie lub przyporządkowywanie kolorom wartości.

Studnia Jakuba jest doskonałym materiałem do zabaw takich jak:
- układania drążków jeden na drugim,
- budowania własnych konstrukcji,
- wystukiwania rytmów i wielu innych.

Przykład 1. Budowanie Studni Jakuba. Uczestnicy zabawy (co najmniej dwóch graczy) otrzymują równe ilości drążków, następnie rzucają po kolei kostką i układając drążki, budują studnię tak, aby nie zburzyć jej konstrukcji. W przypadku, jeśli któremuś z graczy spadną drążki ze studni, zabiera wszystkie, które dotknęły podłoża. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich drążków. Pozostali uczestnicy zabawy zliczają drążki, które im pozostały i sumują nadane drążkom wartości, np. czerwony – 10 pkt., niebieski – 8 pkt., fioletowy – 6 pkt., zielony – 4 pkt., pomarańczowy – 2 pkt., żółty – 1 pkt.

Przykład 2. Odszukiwanie figur geometrycznych. Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem do odtworzenia. Po ułożeniu wzoru odnajduje jak najwięcej figur geometrycznych, nazywa je i wskazuje części wspólne.

Przykład 3. Odtwarzanie kształtów. Dziecko otrzymuje kartkę z narysowanymi cyframi, literami lub znakami. Zadanie polega na ich odtworzeniu.

Przykład 4. Poprawianie wzorów. Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu wzoru przy pomocy drążków, eliminując występujące w nim błędy.

Przykład 5. Rozbudowywanie wzorów. Na bazie prostej figury geometrycznej dziecko tworzy układankę przedstawiającą konkretny przedmiot.

Indeks
W2700