Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

  • Nowy
Kolory tęczy
search
  • Kolory tęczy
  • Kolory tęczy
  • Kolory tęczy
  • Kolory tęczy

Kolory tęczy

(0)
40,00 zł

Wersja

Kupując ten produkt możesz zebrać 40 punktów.
Zobacz nowe nagrody w programie skarbonka.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Kolory tęczy

Kolory tęczy

    lub Anuluj

Produkt Partnera BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Opis pochodzi od Partnera. 

***

Płyta ta jest pokłosiem ostatniego roku z życia Autorki, o którym, jak sama pisze, przyniósł Jej nowe pomysły, zmiany, podróże (te edukacyjne, rozwojowe, jak i geograficz­ne), mnóstwo akademickich spotkań z profesorami pedagogiki i ich badaniami. Wszystkie te zdobyte do­świadczenia odbiły się w kolejnych nowych piosenkach, które w tej publikacji zostały zaprezentowane, przejawiając się w celowości pomysłów na edukację przez zaba­wę, choreografiach, instrumentacjach.

Ważne jest to, by uświadomić sobie jak zbawienna jest muzyka w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza dziecka. Coraz mniejszą możliwość mają nasi podopieczni, by posłuchać żywego instrumentu i żywego głosu. Nastały cyber-czasy i w jakiś sposób musimy się do tego przystosować. Dobrze jednak byłoby znać sposoby, które zharmonizują człowieka w techno­logicznej przestrzeni.

Od Autorki

Lekarstwem jest równowaga, harmonia między techniczną i kulturową rzeczywistością. Dziecko uczy się przez naśladowanie, przez żywy kontakt z drugą osobą, przez patrzenie w oczy. Żywa komu­nikacja uczy go odczytywania emocji, rozumienia mowy ciała. Na naszym pedagogiczno-muzycz­nym polu będzie to gra na instrumentach, słucha­nie brzmienia żywego instrumentu i okazja, by fala dźwiękowa wydobyta ze struny, membrany, dźwię­czącej sztabki, powietrza mogła przejść do we­wnątrz ciała i na nie wpływać przez pośredników takich jak ucho, tkanki organizmu, receptory skóry, woda w organizmie czy też fale mózgowe. Będzie to słuchanie śpiewu i patrzenie na śpiewającą oso­bę oraz za pomocą naśladowania śpiewanie razem ze śpiewającą osobą. 

W proponowaniu takich doświadczeń ma pomóc płyta, którą Autorka oddaje w Państwa ręce. Na płycie CD będącej częścią tej publikacji zamieszczono aż 16 piosenek (wraz z towarzyszącymi im podkładami muzycznymi), a piosenkę o ojczyźnie przedstawiono w dwóch wersjach. Jest to zbiór piosenek obejmujących swoją tematyką wszystkie pory roku. 

Posłuchaj fragmentów

***

Agnieszka Loska od 1994 roku tworzy własną markę Studio Tańca i Muzyki RYTM Agnieszka Loska. Realizuje akredytowane Warsztaty muzyczne dla nauczycieli w całej Polsce. Ponadto m.in. prowadzi wykłady akademickie na studiach podyplomowych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Częstochowie, Cieszynie, w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach. Jest rytmikiem w tyskich żłobkach, przedszkolach i domach kultury. Praktykuje taniec terapeutyczny.

Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
Obszar podstawy programowej
poznawczy obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Aranżacje
Grzegorz Kusio
Muzyka
Agnieszka Loska
Grzegorz Kusio
Słowa
różni twórcy
Format (szerokość x wysokość)
148 x 21 cm
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Indeks
W3788

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Napisz swoją opinię