Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Skąd się bierze prąd?, cz. I (scenariusz zajęć dla 5-latków)

Anna Gorczak   Kwiecień 2014

Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Zabawa w skojarzenia. Porównywanie kształtu urządzeń elektrycznych do wyglądu zwierząt, np. kabel – wąż, czajnik – słoń, żelazko – mysz, kontakt – nosek świnki, lampa – żółw. Podczas tej zabawy mobilizujemy dzieci do wykorzystania wyobraźni, ale możemy posił... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:

  • ilustracje do zabawy w skojarzenia – znajdziesz je TU;
  • karta pracy TU.

Scenariusz został podzielony na dwa spotkania, za których cel Autorka obrała:

  • zwrócenie uwagi na wielość urządzeń działających z wykorzystaniem prądu, poszerzenie słownika, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci;
  • utrwalenie poznanych pojęć, stymulowanie koordynacji słuchowo-ruchowej, poszukiwanie rozwiązania problemu, utrwalenie i zdobywanie nowych wiadomości.
Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Zabawa w skojarzenia. Porównywanie kształtu urządzeń elektrycznych do wyglądu zwierząt, np. kabel – wąż, czajnik – słoń, żelazko – mysz, kontakt – nosek świnki, lampa – żółw. Podczas tej zabawy mobilizujemy dzieci do wykorzystania wyobraźni, ale możemy posiłkować się przygotowanymi ilustracjami – w celu zapewnienia dzieciom sukcesu w wykonaniu zadania (pomoce dydaktyczne zostały dołączone do miesięcznika w prenumeracie PLUS). ● Świnki-balbinki. Rozmowa na temat niebezpieczeństwa związanego z obecnością kontaktu elektrycznego w zasięgu rąk dzieci. Zwrócenie uwagi na to, że dzieci nie powinny samodzielnie podłączać urządzeń do prądu (pomoce dydaktyczne możesz pobrać ze strony www.urzadzenia2.blizejprzedszkola.pl). Zabawa plastyczna „Świnki-balbinki” – na bazie dwóch dziurek, kropek ( jak w kontakcie i jak w nosku świnki) dzieci dorysowują na podstawie wzoru podanego przez nauczyciela całą świnkę (patrz rysunek poniżej).

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź