Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przygoda z imieniem

Karolina Turek   Maj 2014

Przykładowa propozycja ze scenariusza: Kot – dom – las. Zabawa dydaktyczna kształtująca umiejętność zapamiętywania, koncentracji uwagi, tworzenia logicznych części składowych opowiadania. Zadanie to rozwija również mowę i prowokuje do tworzenia przez dziecko pełnych zdań w wypowiedzi. Dziecko ukła... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne – szablony i napisy do zabaw w nim zaproponowanych. Znajdziesz je TU.

W artykule opisano zabawy rozwijające aktywność intelektualną z wykorzystaniem Odimiennej Metody Nauki Czytania dr Ireny Majchrzak, m.in. rozwijające koncentrację uwagi, spostrzegawczość oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Przykładowa propozycja ze scenariusza: Kot – dom – las. Zabawa dydaktyczna kształtująca umiejętność zapamiętywania, koncentracji uwagi, tworzenia logicznych części składowych opowiadania. Zadanie to rozwija również mowę i prowokuje do tworzenia przez dziecko pełnych zdań w wypowiedzi. Dziecko układa opowiadanie z wykorzystaniem wizytówek i trzech kartoników z wyrazami: kot, dom, las. Nauczyciel przygotowuje również obrazki kota, domu, lasu. Dzieci mogą same przygotować materiały do zajęć. Starszaki rysują swojego kota, dom i las, młodsze mają przygotowane sylwety wymienionych elementów i kolorują je według własnej inwencji kolorystycznej.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!