Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Przedświąteczne porządki – scenariusz zajęć dla 2,5- i 3-latków

Gabriela Gąsienica   Listopad 2013

Przykładowa zabawa ze scenariusza: Co do czego pasuje? Dobieranie obrazków (na podstawie rozdz. „Zabawy i ćwiczenia pomagające maluchom coraz precyzyjniej klasyfikować” – „Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć” E. Gruszczyk-Kolczyńska i E. Zielińska, wyd. ... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 4
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • fotografie przedstawiające różne czynności porządkowe – do pobrania TU;
  • obrazki do klasyfikacjiTU;
  • podkłady instrumentalne do piosenek (wraz z nutami i tekstem): „Kończymy już zabawę” (TU) oraz „Porządki” (TU).
Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe – dzieci:
  • opisują czynności przedstawione na ilustracjach;
  • wypowiadają się na temat przedświątecznych przygotowań;
  • dzielą się własnymi spostrzeżeniami, uwagami, doświadczeniami;
  • wiedzą, że każda zabawka ma swoje miejsce w sali;
  • stosują się do reguł zabawy;
  • biorą udział w zabawie logopedycznej;
  • biorą udział w sprzątaniu sali przedszkolnej;
  • podejmują się zadania segregowania klocków;
  • dobierają obrazki w pary;
  • biorą udział w zabawie ruchowej;
  • reagują na sygnał;
  • improwizują w tańcu.
Powstał z uwzględnieniem treści pochodzących ze znakomitej publikacji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć, wyd. Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Kraków 2012.
Przykładowa zabawa ze scenariusza: Co do czego pasuje? Dobieranie obrazków (na podstawie rozdz. „Zabawy i ćwiczenia pomagające maluchom coraz precyzyjniej klasyfikować” – „Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć” E. Gruszczyk-Kolczyńska i E. Zielińska, wyd. Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Kraków 2012) – zadanie to należy realizować w parach: dorosły i dziecko. Dziecko siedzi przy stoliku naprzeciwko dorosłego. Nauczycielka układa przed dzieckiem osiem obrazków do klasyfikacji. Wspólnie nazywają to, co przedstawia kolejny obrazek: lalka, książka, klocki, ręcznik, wózek, półka, skrzynia, wieszaczek. Należy ułożyć przed dzieckiem osiem obrazków, które dadzą się złożyć w pary na zasadzie oczywistości. Dorosły pyta: Co do czego pasuje? Pokaż takie obrazki... Jeżeli dziecko wstrzymuje się i nie łączy obrazków w pary, dorosły pokazuje obrazek z lalką i pyta: Co pasuje... do lalki? (patrzy na obrazki, pokazuje obrazek z wózkiem). W podobny sposób trzeba dobrać pozostałe obrazki w sensowne pary – przy kolejnym obrazku zazwyczaj wystarcza już sugestia: Co pasuje do książki?

Więcej z tego numeru

Listopad 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź