Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 342.31 kb
Stron: 2
Id: 4022

Praca zespołowa kluczem do sukcesu

Magdalena Młynarczyk-Misiura   Marzec 2014

Przykładowa propozycja: Ciekawym rozwiązaniem jest również zabawa integracyjna „Co chętnie jem?”, utrwalająca nazewnictwo kolorów. Dzieci stają w kole twarzami do siebie. Nauczyciel jako pierwszy wymienia kolor i rzuca piłką do dziecka, którego zadaniem jest wymienić jedno ulubione jedzenie o tej b... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (1.23 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

grymetody aktywnezabawa

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Systemy pedagogiczne, koncepcje edukacyjne, nowatorskie metody...

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Co sprawia radość dzieciom w wieku przedszkolnym? Z pewnością pierwszorzędnym źródłem satysfakcji staje się zabawa, lecz równie ważną rolę odgrywają kontakty z rówieśnikami. Czas spędzony na zabawie bądź nauce w towarzystwie rówieśników sprzyja uspołecznieniu. Wspólnie spędzane chwile wymagają od dziecka kooperacji. To właśnie przedszkole, zaraz po domu rodzinnym, jest jednym z ważniejszych środowisk, gdzie dziecko zaczyna nabywać umiejętności pracy zespołowej. Z treści artykułu dowiemy się, jak wspierać dzieci w tym zakresie – także poprzez praktyczne przykłady gier i zabaw zespołowych przygotowanych przez Autorkę.
Przykładowa propozycja: Ciekawym rozwiązaniem jest również zabawa integracyjna „Co chętnie jem?”, utrwalająca nazewnictwo kolorów. Dzieci stają w kole twarzami do siebie. Nauczyciel jako pierwszy wymienia kolor i rzuca piłką do dziecka, którego zadaniem jest wymienić jedno ulubione jedzenie o tej barwie. Następnie ono wybiera kolor i rzuca ponownie do innego ucznia. W ten sposób grupa przedszkolaków poznaje się.