Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 396.15 kb
Stron: 3
Id: 4035

Liczba i cyfra 4 (scenariusz zajęć)

Ewa Jakacka   Marzec 2014

Przykładowe ćwiczenie ze scenariusza: Nauka wierszyka, ćwiczenia językowe oraz kształtowanie pojęć matematycznych. Dzieci gromadzą się przed tablicą. Nauczycielka przez chwilę rozmawia z nimi na temat kotków. Odwołując się do doświadczeń przedszkolaków, pyta, ile kotek ma łapek. Następnie dzieci po... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

matematykaMetoda Dobrego Startuscenariusz zajęćedukacja matematyczna

Więcej z działu

Rozwój intelektualny i edukacja matematyczna

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktyczna – ilustracja przedstawiająca kota. Znajdziesz ją TU.

Scenariusz nr 7 zajęć dla starszych przedszkolaków według Metody Dobrego Startu. Nawiązuje do publikacji Marty Bogdanowicz, Małgorzaty Barańskiej, Ewy Jakackiej Metoda Dobrego Startu. Od wierszyka do cyferki (Gdańsk 2012).

Określono w nim następujące cele:

  • rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych, językowych, dotykowo-kinestetycznych i motorycznych oraz ich integracji;
  • kształcenie orientacji w schemacie ciała – lewa ręka, lewa noga;
  • kształcenie orientacji w przestrzeni – dookoła, na, pod, za, w, przed;
  • rozwijanie znajomości pojęć matematycznych – liczba 4 w aspekcie kardynalnym i porządkowym;
  • poznanie cyfry 4 i sposobu jej zapisywania.

 

Przykładowe ćwiczenie ze scenariusza: Nauka wierszyka, ćwiczenia językowe oraz kształtowanie pojęć matematycznych. Dzieci gromadzą się przed tablicą. Nauczycielka przez chwilę rozmawia z nimi na temat kotków. Odwołując się do doświadczeń przedszkolaków, pyta, ile kotek ma łapek. Następnie dzieci powinny policzyć łapki kotka przedstawionego na obrazku. Dobrze, żeby liczyły je na różne sposoby: osobno przednie i tylne, osobno lewe i prawe. Powinny również użyć liczebników porządkowych. Osoba prowadząca zapowiada następnie: Powiem wierszyk o kotku, a wy zapamiętajcie, jak on ma na imię: „Idą, idą, idą łapki kotka Psotka. Niech te łapki zliczy ten, kto kotka spotka”. Nauczycielka powinna zadać również inne pytania dotyczące treści rymowanki, np. • Co robią łapki kotka? • Co ma zrobić ten, kto spotka kotka? • Jak sądzicie, dlaczego kotek z wierszyka nazywa się Psotek? • Jak inaczej można nazwać kotka? Następnie dzieci uczą się rymowanki na pamięć (…).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz