Kiosk

Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

Kto obudzi pąki kwiatów? (scenariusz zajęć)

Michał Danecki   Luty 2014

Ten plik można pobrać bezpłatnie.
Pomoce dydaktyczne 3
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • fotografie ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie (zima a wiosna) - znajdziesz je TU;
  • wiosenny pejzaż jako inspiracja do wykonania pracy plastycznej - TU;
  • podkład do piosenki „Radosny gość” - TU.
Zawarto w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • uważnie słucha nauczyciela;
  • wypowiada się na temat cech charakterystycznych wiosny;
  • uczestniczy w zabawie w parze, wymagającej bliskiego i ostrożnego kontaktu;
  • analizuje przedstawiony przez nauczyciela obraz, wymienia wiele szczegółów;
  • wykonuje pracę plastyczną, korzystając ze wskazówek nauczyciela.
Przykładowe zabawy ze scenariusza: ● Co to jest wiosna? Nauczyciel pokazuje dzieciom wykonany z bibuły przebiśnieg i opowiada, że jest to kwiatek, który jeszcze nie przebił się przez śnieg. Przedszkolaki mają za zadanie zachęcić go do tego za pomocą opowieści o wiośnie – wymieniają jej charakterystyczne cechy (np. mówią: Wyjdź, już jest cieplej, pojawiają się pąki na drzewach, słychać ptaki...). ● Roztapiamy lód. Początek wiosny to czas, kiedy m.in. topnieje lód. Teraz dzieci dobierają się w pary. Jedno dziecko w parze staje się kostką lodu. Drugie dziecko rozgrzewa kolejne części ciała kolegi, rozcierając je lub chuchając na nie. Gdy dziecko poczuje ciepło, rozluźnia się (zabawa podobna do ćwiczenia „rozpakowywanie prezentu” z repertuaru ćwiczeń według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne).

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka