Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kolorowe improwizacje (propozycje zabaw dla dzieci 2-, 3-letnich)

Gabriela Gąsienica   Maj 2014

Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Gra z kolorem. Wspólnie z dziećmi możemy stworzyć grę (to zadanie może być wykorzystane jako praca korekcyjno-kompensacyjna). Materiały potrzebne do stworzenia takiej gry są dostępne, więc nie powinno być problemu z ich przygotowaniem: zakrętki do butelek – ... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania
Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • sylwety do bajki – znajdziesz je TU;
  • podkład do piosenki „Kolorowo nam” – TU.
Powstał z uwzględnieniem treści pochodzących ze znakomitej publikacji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć, wyd. Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Kraków 2012.

Zawarto w nim następujące cele szczegółowe – dzieci:
  • w skupieniu oglądają teatrzyk;
  • wypowiadają się na temat przedstawienia;
  • dzielą się własnymi spostrzeżeniami, uwagami, doświadczeniami;
  • rozwiązują zagadki – odpowiadają poprzez podniesienie kartonika z odpowiednim kolorem;
  • biorą udział w doświadczeniach;
  • podejmują próby formułowania wniosków;
  • tworzą barwy pochodne;
  • odnajdują przedmioty według cechy podanej przez nauczyciela;
  • nazywają kolory;
  • biorą udział w zabawie ruchowej;
  • wspólnie tworzą grę z kolorami;
  • podejmują próby wycinania nożyczkami;
  • poruszają się w rytm muzyki;
  • wykonują pracę plastyczną z wykorzystaniem filtrów do kawy; tworzą improwizacje ruchowe.
Przykładowe propozycje ze scenariusza: ● Gra z kolorem. Wspólnie z dziećmi możemy stworzyć grę (to zadanie może być wykorzystane jako praca korekcyjno-kompensacyjna). Materiały potrzebne do stworzenia takiej gry są dostępne, więc nie powinno być problemu z ich przygotowaniem: zakrętki do butelek – takie same (najlepiej, by były to zakrętki o większej średnicy – czyli np. z pięciolitrowych baniaków z wodą lub z mleka w butelkach); arkusze kolorowej pianki; nożyczki; ołówek; ewentualnie klej typu „Magic”. Dzieci odrysowują na piance kształt zakrętki – koło (potrzebujemy co najmniej po dwa koła w każdym kolorze). Następnie wycinają koła (zadanie to można powierzyć dzieciom, które radzą sobie z nożyczkami i wycinaniem – koło nie musi być wycięte idealnie; można je przykleić). Można też zaprosić starszaki, by pomogły maluszkom. Gdy koła są już wycięte, „wciskamy” je w zakrętki – powinny się trzymać na ząbkach (jeśli nie są wycięte dokładnie – możemy je przykleić). Gotowe! Tak przygotowane elementy mogą nam posłużyć np. do układania kolorowych rytmów (potrzeba sporo zakrętek w tym samym kolorze), tworzenia kolorowych obrazków z kolorowych „kropek” (tu potrzebne będzie całe mnóstwo zakrętek), jako memory z kolorami (wtedy używamy po dwie zakrętki z danym kolorem). Do tworzenia tej gry można zamiast pianki użyć kolorowego papieru, jednak pianka jest trwalsza i estetyczniej wygląda. ● Przenikanie kolorów. Aby dzieci mogły zaobserwować przenikanie i łączenie się kolorów, można wykorzystać białe filtry do kawy (dzieci malują je farbami – kolory podstawowe). Gdy filtry wyschną, można je rozciąć na łączeniach – powstaną dwa skrzydła motyla – teraz wystarczy narysować na kartce odwłok, dokleić gotowe skrzydła i motyl gotowy!

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków! Zobacz