Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Jak bawić się i uczyć z pasją? Zastosowanie gałązki logicznej, chmurki i drzewka ambitnego celu w pracy z dziećmi

Edukator:
zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

8

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

Czego muszą nauczyć się dzieci zanim dorosną? - kluczowych umiejętności, takich jak: logiczne myślenie, efektywne komunikowanie się i współpraca w zespole, rozwiązywanie problemów, planowanie swojej pracy oraz świadome kierowania procesem własnego uczenia się i rozwoju.

W jaki sposób możemy ułatwić im opanowanie tych umiejętności? - poprzez zastosowanie w procesie edukacyjnym narzędzi myślowych: gałązki logicznej, chmurki i drzewka ambitnego celu.

Celem szkolenia jest wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli o nowatorskie rozwiązania metodyczne sprzyjające twórczej zabawie i efektywnemu uczeniu się z wykorzystaniem narzędzi myślowych opartych na Teorii Ograniczeń dr E. Goldratta.

Podczas warsztatów trenerka odwołuje się do praktycznych przykładów i własnych doświadczeń związanych z wdrażaniem narzędzi myślowych w pracy z dziećmi w młodszym wieku, w tym nieposiadającymi jeszcze umiejętności czytania i pisania.


Przebieg szkolenia

1.    Klucze do przyszłości – prezentacja Teorii Ograniczeń (ang. Theory of Constraints) i trzech narzędzi myślowych: gałązki logicznej, chmurki i drzewka ambitnego celu.

2.    Czy Wilk może zaprzyjaźnić się z Czerwonym Kapturkiem? Rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego z zastosowaniem gałązki logicznej.

3.    Jak dbać o dobre relacje w grupie? Skuteczne rozwiązywanie konfliktów za pomocą chmurki.

4.    Zgrana grupa/ klasa - planowanie i organizacja pracy w grupie z wykorzystaniem drzewka ambitnego celu.

5.    Jak wychować Twórcze, Optymistyczne i Ciekawe świata dziecko? Przykłady dobrych praktyk z zastosowaniem trzech narzędzi rozwijających logiczne myślenie u dzieci (scenariusze zajęć, projekty edukacyjne, programy, innowacje pedagogiczne).

 


Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przez edukatora: Scenariusze zajęć, karty pracy (w formie elektronicznej).
Dodatkowo po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymają materiały wypracowane podczas szkolenia.
Forma szkolenia: Mini-wykład (prezentacja Teorii Ograniczeń i trzech narzędzi myślowych: gałązki logicznej, chmurki  i drzewka ambitnego celu), warsztaty.


 

 


Warunki uczestnictwa

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia. 

Dane kontaktowe

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3
30-437 Kraków

Nr konta: 32 1020 2892 0000 5002 0532 8671
Dorota Gil, Monika Mendala
koordynator szkoleń:
Tel. 12 631 04 10 wew. 103
Tel. Kom. 530 210 853 lub 570 336 091
E-mail: szkolenia@blizejprzedszkola.pl

Zobacz również szkolenia

dziecko zdolnepodstawa programowarozwój osobistysześciolatek w szkolewarsztat pracy nauczycielawspomaganie rozwoju dyrektorzy przedszkoli posiadający wykształcenie pedagogicznenauczyciele edukacji wczesnoszkolnejnauczyciele kształcenia specjalnegonauczyciele wychowania przedszkolnego

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!