Elementy muzykoterapii w pracy z dzieckiem

zapytaj o cenę 12 631 04 10 wew. 103

Zamknięte

typ szkolenia

godzin dydaktycznych

Cel szkolenia

• Ukazanie możliwości i przygotowanie do wykorzystania muzyki w pracy pedagoga.
  • Muzykoterapia aktywna jako metoda wspierająca rozwój kreatywności i stymulująca twórczą ekspresję.
  • Uwrażliwienie kulturowe; poszerzenie zainteresowań muzycznych wzbogacone innymi formami sztuki (taniec, plastyka, poezja), umuzykalnienie na poziomie podstawowym.
  • Nauka łatwych działań muzycznych (muzykowanie ciałem - klaskanie, tupanie, oklepywanie, instrumentarium Carla Orffa).
  • Kształtowanie prozdrowotnych odruchów stymulowanych muzyką (prawidłowe oddychanie, korekta postawy ciała, wczesne odreagowanie, nauka różnych form relaksu, wartości ciszy, nauka empatii i tolerancji muzycznej, aktywność życiowa, samoocena).
  • Nauczenie wspomaganych muzyką form rekreacji - zarówno aktywności jak i wypoczynku - uspokojenia.

Warsztaty przekazują duży zasób gotowych pomysłów na ćwiczenia muzyczno-ruchowe, słuchowo-głosowe, improwizacje głosem oraz pomysły na ilustrowanie muzyki ruchem, słowem i rysunkiem.

Przebieg szkolenia

I    Część teoretyczna 1 godzina dyd.

1. Znaczenie muzyki i jej elementów w ramach kreatywnego podejścia do muzykoterapii.
  2. Muzykoterapia - jej cele, zadania, formy.
  3. Muzykoterapia w zajęciach z dziećmi.
  4. Współczesne formy relaksacji dla dzieci.

II     Część praktyczna 7 godzin dyd.

1. Ilustrowanie muzyki poprzez ekspresje ruchową.
  2. Interpretacje plastyczne utworów muzycznych.
  3. Poznawanie i operowanie symbolami dźwięków.
  4. Zabawy słowno - muzyczno - ruchowe z elementami melorecytacji, inscenizacji, ćwiczeń pantomimicznych, z użyciem instrumentów muzycznych.
  5. Nauka świadomych form odreagowania i relaksacji przy muzyce.

Dodatkowe informacje

Materiały dydaktyczne zapewnione przed edukatora: streszczenie części teoretycznej oraz opis przebiegu warsztatów z miejscem na notatki.

Forma szkolenia: warsztat.

Wymagane środki dydaktyczne: nagłośnienie umożliwiające podłączenie telefonu, zestaw instrumentów perkusyjnych (zestaw typu Orffa), kartki A4, duże arkusze papieru, kredki, flamastry.

UWAGA: Obowiązuje wygodny strój i zmienne obuwie sportowe.

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3