Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Dobro dziecka istotą edukacji

Kinga Kurczek   Listopad 2011

Dom rodzinny, przedszkole to miejsca, w których kierowanie się dobrem dziecka kształtuje i ubogaca każde postępowanie względem niego. Dobro dziecka w rodzinie to zaspokajanie podstawowych potrzeb, zapewnianie opieki, wykształcanie nawyków, organizowanie warunków do rozwoju w zgo... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Listopad 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Dom rodzinny, przedszkole to miejsca, w których kierowanie się dobrem dziecka kształtuje i ubogaca każde postępowanie względem niego. Dobro dziecka w rodzinie to zaspokajanie podstawowych potrzeb, zapewnianie opieki, wykształcanie nawyków, organizowanie warunków do rozwoju w zgodzie z wartościami, aby dziecko mogło wzrastać w poczuciu miłości i wzajemnego szacunku. Dobro dziecka w przedszkolu to umiejętne zorganizowanie przestrzeni wokół dziecka w oparciu o znajomość jego potrzeb, możliwości i umiejętności. Przestrzeni, która będzie ewaluować zgodnie z rozwojem dziecka i zwiększaniem się jego potencjału intelektualnego. Warto przyjrzeć się bliżej temu abstrakcyjnemu pojęciu dobra i sprawdzić, czy jest ono powszechnie i jednoznacznie rozumiane.


W artykule przeczytamy m.in. o poglądach na dobro dziecka w edukacji, zapoznamy się z rozważaniami na temat dziecka jako podmiotu/przedmiotu wychowania oraz z próbą określenia, na czym polega dobro dziecka.

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!