Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 227.18 kb
Stron: 3
Id: 4180

Budowniczowie charakteru (o roli rodziców w kształtowaniu poczucia własnej wartości u dzieci)

Marta Drozd   Maj 2014

Przykładowa zabawa: Galeria umiejętności. Celem zabawy jest kształtowanie świadomości dziecka na temat jego umiejętności i pasji, zgodnych z zainteresowaniami i możliwościami. Obserwuj swoje dziecko. Zobacz, w czym radzi sobie doskonale, co jest jego mocną stroną. Doceniaj jego starania w określone... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (2.46 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.

Zobacz również

pedagogizacjapoczucie własnej wartościpotrzeby dzieckapsychologiarodzice

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Maj 2014

Artykuł został skoncentrowany wokół udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak zachęcić rodziców do tego, aby świadomie pracowali nad kształtowaniem charakterów swoich dzieci, tym samym budując w nich poczucie własnej wartości. Zwarto w nim wskazówki dla rodziców pomagające kształtować poczucie wartości u dzieci, a przede wszystkim konkretne propozycje zabaw/ćwiczeń z dzieckiem z omawianego zakresu.
Przykładowa zabawa: Galeria umiejętności. Celem zabawy jest kształtowanie świadomości dziecka na temat jego umiejętności i pasji, zgodnych z zainteresowaniami i możliwościami. Obserwuj swoje dziecko. Zobacz, w czym radzi sobie doskonale, co jest jego mocną stroną. Doceniaj jego starania w określonej dziedzinie. Rób wystawy prac dziecka, organizuj teatrzyki, razem grajcie, śpiewajcie, tańczcie. Szczególnie istotne jest to w przypadku młodszych dzieci. Chwaląc dziecko, staraj się robić to konkretnie. Zamiast ogólnego stwierdzenia ładnie namalowałeś ten obrazek, postaraj się nazwać konkretnie poszczególne elementy, kolory, kształty. Zróbcie wystawę umiejętności wszystkich członków rodziny. Dzięki temu dziecku łatwiej będzie zrozumieć, czym jest wyjątkowość i niepowtarzalność.