Mały Przyrodnik

Wydarzenie dodał(a) Lena Migasińska

Pod koniec marca grupa 4-latków wzięła udział w zajęciu pt. "Wiosna idzie przez świat". W pierwszej kolejności dzieci wysłuchały opowiwdania pt. "O żółtym tulipanie", a następnie odpowiedziały na kilka pytań dotyczących treści opowiadania.Oglądając ilustrację przedstawiającą jak rośnie tulipan, dzieci opowiadały jakie kwiaty spotykają w swoich ogrodach i jak je pielęgnują. Po wspólnej zabawie przy piosence pt. "Mały tulipanek", dzieci wykonały "Witraże tulipana", a następnego dnia pracę przestrzenną pt. "Wiosenny tulipan " wykonaną z plastikowych butelek i rolek od papieru toaletowego. Po zabawie tanecznej pt. "Wiosenny taniec" dzieci udały się na plac przedszkolny w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, gdzie zaobserwowały pąki na drzewach, zieleniejącą się trawę i znalazły przebiśniegi w przedszkolnym ogrodzie. Na zakończenie tego ciekawego dnia dzieci wspólnie z wychowawcą siały nasiona kwiatów w skrzynkach , zakładając w ten sposób kącik przyrody. Zajęcie było niezmiernie ciekawe dla najmłodszych, a także bardzo pouczające.

Mały Przyrodnik

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze wychowania dla poszanowania roślin i zwierząt.

od Lena Migasińska

do Lena Migasińska