Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękną Nasza Polska Cała"

Wpis dodał(a) Dorota Antkowiak

ZADANIE 1

9.11.2018 r. o godz.. 11.11 wzięliśmy udział w Biciu Rekordu „Dla Niepodległej” . Wspólnie z dyrekcją, nauczycielami, uczniami, pracownikami oraz rodzicami przedszkolaki zaśpiewały cztery zwrotki Hymnu Polski – Mazurek Dąbrowskiego

Zadanie 4

Przedszkolaki z grup „ Motylki” oraz „ Biedroneczki” nauczyły się i wspólnie zaśpiewały piosenki o tematyce patriotycznej: „ Co to jest niepodległość?”

Zadanie 5

Dzieci z grupy „ Motylki” oraz „ Biedroneczki” zaprezentowały się we wspólnym tańcu ludowym „ Krakowiaczek”  16.10.2018 R

ZADANIE 6

Podczas przedszkolnego konkursu recytatorskiego 13.11.2018 r. reprezentanci grup zaprezentowali, na forum, następujące wiersze:

1. „Polska – to dom” – A. Dziechciarczyk -  grupa „ Motylki”
  2. „ Kocham swoją Ojczyznę” A. Dziechciarczyk - grupa „ Motylki”

3  „ Co to jest Polska” Cz. Janczarski    – grupa „ Biedroneczki”

4„Wszystko do o koła ” Domeracki  - „Biedroneczki”  – grupa „ Biedroneczki”

ZADANIE 7

Z dniem 3 Września, w holu naszego przedszkola, zorganizowany został kącik „Piękna Nasza Polska Cała” - o tematyce patriotycznej.

ZADANIE 9

Dzieci z grup „ Motylki” oraz  „ Biedroneczki” uczyły się wielu zabaw ludowych np.  „Lata ptaszek po ulicy” „Jawor, jawor”, „Budujemy mosty”,” Zasiali górale” wspólnie natomiast zabawiły się w zabawę „ Mam chusteczkę haftowaną”

ZADANIE 10

„Według przepisu Babci lub Dziadka”  wykonaliśmy, zgodnie z tradycją naszego regionu - na Dzień 11 Listopada, przepyszne Rogale Marcińskie, na które przepis otrzymaliśmy od babci Heleny.

ZADANIE 12

„Piękna Nasza Polska Cała” – wysłaliśmy pocztówkę swojej miejscowości na adres Pani Ludmiły Fabiszewskiej.

ZADANIE 13

„Napisz kartkę Bohaterom”. Dzieci własnoręcznie podpisywały kartki dla Bohaterów, które podczas jesiennego spaceru wrzuciliśmy do skrzynki, aby trafiły pod wskazany adres.

ZADANIE15

„Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowany został  26.11.2018 r.

ZADANIE 16

13 listopada 2018 r. dzieci z grupy „ Motylki”, jako symbol życia i wolności zasadziły na terenie przyprzedszkolnym  „Drzewo Pamięci” w ilości dwóch sztuk .Grupa podzieliła się zespoły dziewczynki i chłopcy. Dziewczynki wsadzając swoje drzewko nazwały je „ SAWA”  natomiast chłopcy „WARS”.

ZADANIE 20

Mikołajkowe zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni” rozegrane zostały

6 .12.2018 r.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Dorota Antkowiak

do Dorota Antkowiak