więcej informacji: Anna Kołodziej, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)

WITAMINKI

Projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe

Zapraszamy dzieci z całej Polski do udziału w najzdrowszym w tym roku przedszkolnym projekcie.

W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

Zachęcamy, aby do projektu zaangażować rodziców, ponieważ to przede wszystkim oni powinni dbać o zbilansowaną dietę swoich dzieci i kształtować zdrowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat.

Piosenka

Piosenka projektowa „Nowinki z warzywniaka WITAMINKI”

Wersja wokalna Wersja instrumentalna Zobacz więcej filmów

Cele projektu

• promowanie zdrowych nawyków żywieniowych;

• zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa;

• stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków;

• oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi;

• wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych

Dołącz do projektu

zasady są proste!

Aby wziąć udział w projekcie, nie musisz wypełniać zgłoszenia udziału. Zapraszamy do realizacji.

Realizuj wyzwania warzywne

Z każdym nowym wydaniem miesięcznika odkryjemy nowego warzywnego bohatera, który zaproponuje warzywne wyzwania. Możesz wybrać jedno dowolne wyzwanie albo zrealizować ich więcej. Zachęcamy też do wymyślania własnych wyzwań związanych z warzywnym bohaterem.

Zbieraj sylwety warzyw

W każdym wydaniu miesięcznika (od 6.261/2023 – do 5.272/2024) znajdziesz sylwetę warzywka projektowego. Po zrealizowaniu wyzwania wytnij je i przyklej z przedszkolakami na szyldzie warzywniaka Witaminki.

Podziel się relacją

Publikuj na bieżąco relacje z przebiegu projektu na stronie swojej placówki i w mediach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, YouTube) z hashtagiem #witaminki i oznacz nas (na FB @blizejprzedszkola lub IG @blizej_przedszkola). Niech projekt WITAMINKI dotrze do jak największej grupy dzieci, aby się dowiedziały, jaka w warzywach moc się ukrywa!

Pobieraj certyfikaty

Uzupełnij licznik w zakładce Pobierz certyfikat, a my w zamian udostępnimy CERTYFIKATY.

Specjalny certyfikat

Po zakończeniu projektu (gdy wszystkie zadania zostaną przez WAS zrealizowane) opublikuj zdjęcie swojej grupy przy warzywniaku z kompletnym szyldem i odbierz SPECJALNY CERTYFIKAT.

Bierz udział w konkursach!

Zajrzyj również do zakładki Konkursy i nagrody – dla szczególnie zaangażowanych będą dodatkowe niespodzianki!

Dołącz do projektu! Zasady są bardzo proste i każdy wygrywa… ZDROWIE!

Projekt przeznaczony do realizacji w terminie od 4 września 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. Do projektu możesz dołączyć w każdym momencie, bo nawet najmniejsze, pojedyncze działanie ma znaczenie, na rzecz edukacji prozdrowotnej dzieci.

Zadania przypisane są do miesięcy, jednak to Ty decydujesz, w którym dniu i w jakiej formie zostaną zrealizowane. Jeśli dołączysz do nas w ciągu roku przedszkolnego, również możesz wrócić do zadań, które były przeznaczone do realizacji we wcześniejszych miesiącach.

Patroni