Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
więcej informacji: Anna Kołodziej, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)

Materiały pomocnicze

Co miesiąc otrzymasz od nas komplet materiałów do przeprowadzenia projektu w atrakcyjny sposób. Jeśli jesteś naszym Prenumeratorem, wszystkie materiały do realizacji projektu otrzymasz w miesięczniku.

Otrzymasz od nas

Kupując drukowaną wersję miesięcznika otrzymujesz sylwety warzyw do przyklejenia na plakacie projektowym oraz małe warzywka do wklejenia w książeczce. W każdym wydaniu miesięcznika otrzymasz komplet materiałów, które uatrakcyjnią przebieg projektu.

Wyzwania warzywne

W każdym numerze
W każdym wydaniu miesięcznika otrzymasz komplet materiałów do realizacji projektu. Co miesiąc inne warzywko zaproponuje warzywne wyzwania.

Zobacz

Plakat projektowy

W numerze 06.261/2023
Po zrealizowaniu wyzwania wytnij sylwetę warzywka z gazety i przyklej z przedszkolakami na szyldzie warzywniaka Witaminki. Plakat został opublikowany w wydaniu nr 6.261/2023.

Zamów

Sylwety warzyw

W każdym numerze
Znajdziesz je w każdym wydaniu miesięcznika (od 6.261/2023 do 5.272/2024). Po zrealizowaniu wyzwania wytnij je i przyklej z przedszkolakami na szyldzie warzywniaka Witaminki.

Plakat informacyjny

W numerze 07-08.262-263/2023
Plakat warto powiesić w szatni, aby poinformować rodziców o projekcie i zachęcić do aktywnego udziału w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Zamów

Warzywka do wklejenia

W każdym numerze
Znajdziesz je w każdym wydaniu miesięcznika w wersji drukowanej (od nr 6.261/2023 do 5.272/2024). Przedszkolaki mogą je wklejać do swojej książeczki WITAMINKI po zakończonym warzywnym wyzwaniu.

Książeczka witaminki

Do pobrania
Książeczka przeznaczona dla dzieci. Służy do zbierania małych warzywek przez przedszkolaki.
Po zebraniu wszystkich obrazków przez dziecko – rodzić/opiekun może opublikować zdjęcie potwierdzające wykonanie zadania (z kompletem warzyw w książeczce), aby odebrać prezent niespodziankę.

Pobierz

Kolorowanka WITAMINKI

Do pobrania
Warzywni bohaterowie naszego projektu do pokolorowania. Materiał dodatkowy (niepublikowany w miesięczniku). Dla prenumeratorów dostępny jest bezpłatnie po zalogowaniu. Kolorowanki możesz wykorzystać podczas realizacji warzywnych wyzwań. Sylwety można wypełniać w dowolny sposób np. kolorować kredkami, malować farbami lub wyklejać bibułą.

Pobierz

Gra pamięciowa memory

Zabawa on-line
Polega na połączeniu w pary takich samych warzyw. Z gry można korzystać na komputerze i tablicy multimedialnej.

Zagraj

Kolorowanka interaktywna

Zabawa on-line
Zabawa polega na pokolorowaniu warzyw według wzoru. Za każdym razem, kiedy zostanie użyty właściwy kolor pojawi się kciuk. W celu sprawdzenia rozwiązania należy przytrzymać lupkę, która znajduje się na poglądowym warzywku. Z gry można korzystać na tablecie, na komputerze i na tablicy multimedialnej.

Zagraj

Koszyk z warzywami – zestaw materiałów

Zestaw
W skład zestawu wchodzi scenariusz zajęć inspirowany wierszem oraz zestaw pomocy (sylwety warzyw) do samodzielnego wydruku. Zestaw pochodzi z archiwalnego wydania miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 6.2019.

Pobierz

WESOŁE WARZYWA – zestaw pomocy do zabaw czytelniczych i teatralnych.

PDF
Gotowy zestaw 20 warzyw, które można wykorzystać w humorystyczny sposób do zabaw teatralnych. Przygotowanie sztuki teatralnej może być tłem do nauki w każdej dziedzinie m.in.: do promowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Pobierz

Warzywa – zestaw 14 kart do zabaw czytelniczych.

PDF
Pomoce edukacyjne do zabaw rozwijających kompetencje czytelnicze. Świetnie sprawdzą się do nauki czytania metodą globalną.

Pobierz

Podkład do zabawy kołowej „Buraczane miny”

Mp3
„Buraczane miny” to zabawa kołowa przygotowana do melodii tradycyjnej piosenki „Mam chusteczkę haftowaną”. Słowa piosenki napisała Dorota Kluska a znajdziesz je w materiałach Buraczane wyzwanie.

Pobierz

Zabawa rozwijająca spostrzegawczość

Zabawa on-line
To zabawa interaktywna rozwijająca percepcję wzrokową i spostrzegawczość. Polega na znalezieniu 8 różnic na obrazkach. Z pomocy można korzystać na tablecie, na komputerze i na tablicy multimedialnej.

Zagraj

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!