Zwiastuny wiosny – warsztaty dla dzieci i rodziców

Gabriela Fejkiel  
Luty 2013

Scenariuszowi warsztatów towarzyszą: gotowe pomoce dydaktyczne (w tym gra planszowa) – możesz je pobrać TU; ilustracje do wiosennych zagadek - znajdziesz je TU! Fragment artykułu: Po okresie długich zimowych wieczorów nareszcie nastaje czas wiosny. Robi się coraz ... więcej
Pobierz plik

Ten plik można pobrać za pomocą SMS (3.69 PLN brutto) lub wpisując kod do pobierania.

Pomoce dydaktyczne 2
Jak pobierać?
Informacje o pliku
Typ pliku: pdf
Wielkość pliku: 643.03 kb
Stron: 2
Id: 3140

Zobacz również

edukacja przyrodnicza
gry
scenariusz zajęć
wiosna
zajęcia otwarte

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów:
edukacja przyrodnicza
gry
scenariusz zajęć
wiosna
zajęcia otwarte


lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Luty 2013

Scenariuszowi warsztatów towarzyszą:

  • gotowe pomoce dydaktyczne (w tym gra planszowa) – możesz je pobrać TU;
  • ilustracje do wiosennych zagadek - znajdziesz je TU!

Fragment artykułu:
Po okresie długich zimowych wieczorów nareszcie nastaje czas wiosny. Robi się coraz cieplej i pogoda nastraja do zabaw na świeżym powietrzu. Jednak wiosenna aura lubi płatać figle i nie zawsze można iść na spacer, pojawia się pytanie: w co się bawić w domu, by miło i twórczo spędzić czas?
Poniżej proponuję kolejne warsztaty dla dzieci i rodziców, podczas których nauczyciel może podpowiedzieć, jak wykorzystać wiosnę do wspólnych zabaw.
Zabawę w spostrzegawczość, która w trakcie warsztatów odbywa się w sali, można przeprowadzić w czasie jazdy samochodem lub spaceru. Dzięki temu podróż minie szybciej i przyjemniej, a przy okazji dzieci będą miały okazję poćwiczyć swoją spostrzegawczość.
Kolejną propozycją jest prosta gra planszowa, otwierająca przed uczestnikami wiele różnych możliwości – nie trzeba ograniczać się do tematyki wiosennej. Można nawiązać do zainteresowań dziecka, zapoznawać je z przyrodą lub wprowadzać pomału w świat nauki (np. matematyki).
Prace plastyczne, które rodzic będzie wykonywał wspólnie z dzieckiem, mogą zwrócić uwagę opiekunów na talent, jaki dziecko posiada, lub zasygnalizować problemy manualne, z którymi przedszkolak się boryka, a które mogą się przenieść na etap szkolny.
Zabawę z puzzlami rodzice mogą zaś wykorzystać w domu, ćwicząc w ten sposób zdolność kojarzenia przez dziecko określonych faktów.

Pomoce dydaktyczne

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania