Zwiastuny wiosny – warsztaty dla dzieci i rodziców

Gabriela Fejkiel   Luty 2013

Scenariuszowi warsztatów towarzyszą: gotowe pomoce dydaktyczne (w tym gra planszowa) – możesz je pobrać TU; ilustracje do wiosennych zagadek - znajdziesz je TU! Fragment artykułu: Po okresie długich zimowych wieczorów nareszcie nastaje czas wiosny. Robi się coraz ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Luty 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi warsztatów towarzyszą:

• gotowe pomoce dydaktyczne (w tym gra planszowa) – możesz je pobrać TU;
  • ilustracje do wiosennych zagadek - znajdziesz je TU!

Fragment artykułu:
Po okresie długich zimowych wieczorów nareszcie nastaje czas wiosny. Robi się coraz cieplej i pogoda nastraja do zabaw na świeżym powietrzu. Jednak wiosenna aura lubi płatać figle i nie zawsze można iść na spacer, pojawia się pytanie: w co się bawić w domu, by miło i twórczo spędzić czas?
Poniżej proponuję kolejne warsztaty dla dzieci i rodziców, podczas których nauczyciel może podpowiedzieć, jak wykorzystać wiosnę do wspólnych zabaw.
Zabawę w spostrzegawczość, która w trakcie warsztatów odbywa się w sali, można przeprowadzić w czasie jazdy samochodem lub spaceru. Dzięki temu podróż minie szybciej i przyjemniej, a przy okazji dzieci będą miały okazję poćwiczyć swoją spostrzegawczość.
Kolejną propozycją jest prosta gra planszowa, otwierająca przed uczestnikami wiele różnych możliwości – nie trzeba ograniczać się do tematyki wiosennej. Można nawiązać do zainteresowań dziecka, zapoznawać je z przyrodą lub wprowadzać pomału w świat nauki (np. matematyki).
Prace plastyczne, które rodzic będzie wykonywał wspólnie z dzieckiem, mogą zwrócić uwagę opiekunów na talent, jaki dziecko posiada, lub zasygnalizować problemy manualne, z którymi przedszkolak się boryka, a które mogą się przenieść na etap szkolny.
Zabawę z puzzlami rodzice mogą zaś wykorzystać w domu, ćwicząc w ten sposób zdolność kojarzenia przez dziecko określonych faktów.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania