Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Dołącz do grona prenumeratorów i wybierz prezent. Poznaj szczegóły promocji: zobacz
Typ: pdf
Wielkość: 643.03 kb
Stron: 2
Id: 3140

Zwiastuny wiosny – warsztaty dla dzieci i rodziców

Gabriela Fejkiel   Luty 2013

Scenariuszowi warsztatów towarzyszą: gotowe pomoce dydaktyczne (w tym gra planszowa) – możesz je pobrać TU; ilustracje do wiosennych zagadek - znajdziesz je TU! Fragment artykułu: Po okresie długich zimowych wieczorów nareszcie nastaje czas wiosny. Robi się coraz ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przyrodniczagryscenariusz zajęćwiosnawspółpraca z rodzicamizajęcia otwarte

Więcej z działu

Współpraca z rodzicami i pedagogizacja

Więcej z tego numeru

Luty 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi warsztatów towarzyszą:

  • gotowe pomoce dydaktyczne (w tym gra planszowa) – możesz je pobrać TU;
  • ilustracje do wiosennych zagadek - znajdziesz je TU!

Fragment artykułu:
Po okresie długich zimowych wieczorów nareszcie nastaje czas wiosny. Robi się coraz cieplej i pogoda nastraja do zabaw na świeżym powietrzu. Jednak wiosenna aura lubi płatać figle i nie zawsze można iść na spacer, pojawia się pytanie: w co się bawić w domu, by miło i twórczo spędzić czas?
Poniżej proponuję kolejne warsztaty dla dzieci i rodziców, podczas których nauczyciel może podpowiedzieć, jak wykorzystać wiosnę do wspólnych zabaw.
Zabawę w spostrzegawczość, która w trakcie warsztatów odbywa się w sali, można przeprowadzić w czasie jazdy samochodem lub spaceru. Dzięki temu podróż minie szybciej i przyjemniej, a przy okazji dzieci będą miały okazję poćwiczyć swoją spostrzegawczość.
Kolejną propozycją jest prosta gra planszowa, otwierająca przed uczestnikami wiele różnych możliwości – nie trzeba ograniczać się do tematyki wiosennej. Można nawiązać do zainteresowań dziecka, zapoznawać je z przyrodą lub wprowadzać pomału w świat nauki (np. matematyki).
Prace plastyczne, które rodzic będzie wykonywał wspólnie z dzieckiem, mogą zwrócić uwagę opiekunów na talent, jaki dziecko posiada, lub zasygnalizować problemy manualne, z którymi przedszkolak się boryka, a które mogą się przenieść na etap szkolny.
Zabawę z puzzlami rodzice mogą zaś wykorzystać w domu, ćwicząc w ten sposób zdolność kojarzenia przez dziecko określonych faktów.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!