Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 762.41 kb
Id: 1796

Zrób to za mnie – czyli niesamodzielne przedszkolaki

Natalia Petrynka-Szymańska   Marzec 2012

Wielu nauczycieli ma świadomość, że początek edukacji przedszkolnej niesie za sobą liczne zmiany w życiu dziecka i jego rodziców. Podejmuje więc spory wysiłek, aby pierwsze dni w przedszkolu były dla dziecka spokojne. Jakie zachowania i nawyki dzieci rozpoczynających edukację mogą mieć wpływ ... więcej
Pobierz

Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

adaptacjanauczycielsamodzielnośćtrzylatekwspółpraca z rodzicami

Więcej z działu

Problemy nauczycieli

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Wielu nauczycieli ma świadomość, że początek edukacji przedszkolnej niesie za sobą liczne zmiany w życiu dziecka i jego rodziców. Podejmuje więc spory wysiłek, aby pierwsze dni w przedszkolu były dla dziecka spokojne. Jakie zachowania i nawyki dzieci rozpoczynających edukację mogą mieć wpływ na grupę przedszkolną oraz dalszy rozwój dziecka?
Sukcesem dla dziecka i dla nauczyciela jest moment, kiedy maluch spokojnie przekracza próg sali przedszkolnej. Zaczyna rozumieć i realizować nowy – przedszkolny rytm dnia. Wykazuje zainteresowanie nowymi zasadami (prawami, które obecne są w społeczności przedszkolnej). Niestety, nie zawsze je realizuje, czasem wręcz reaguje na nie złością. Dlaczego? Otóż albo ich nie rozumie, albo nauczone jest postępować w zupełnie inny sposób. Oczywiście, nauczyciel podejmuje wówczas pracę z dzieckiem. Jednak to nie wystarczy. W takich sytuacjach potrzebna jest także pomoc rodzica.


W artykule znalazły się bardzo rzeczowe podpowiedzi, które szczególnie młodemu nauczycielowi mogą pomóc zorganizować funkcjonowanie powierzonej mu grupy najmłodszych przedszkolaków. W tekście znalazły się także wskazania do efektywnego organizowania współpracy z rodzicami, szczególnie w zakresie rozwijania samodzielności u dziecka.
 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!