Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zabawy w łączenie i rozdzielanie – czyli synteza i analiza słuchowa (część II)

Maria Roesler   Marzec 2012

W lutowym numerze BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (12.125 luty 2012) przybliżyliśmy trzy pierwsze etapy kształtowania u dzieci syntezy i analizy fonemowej: zabawy z zakresu syntezy i analizy sylabowej (pierwszy etap), zabawy z utrudnieniami (drugi etap), syntezę morfemową (trzeci etap). Poniżej opisujemy ostatni... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (1.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Więcej z tego numeru

Marzec 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

W lutowym numerze BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (12.125 luty 2012) przybliżyliśmy trzy pierwsze etapy kształtowania u dzieci syntezy i analizy fonemowej: zabawy z zakresu syntezy i analizy sylabowej (pierwszy etap), zabawy z utrudnieniami (drugi etap), syntezę morfemową (trzeci etap). Poniżej opisujemy ostatnie etapy – syntezy logotomowej, logotomowo-fonemowej i fonemowo-logotomowej (czwarty etap) oraz syntezy i analizy fonemowej (piąty etap). Należy pamiętać, że wszystkie etapy następują w ściśle określonej kolejności
i żadnego z nich nie można pominąć. Zgodnie z założeniami glottodydaktyki prof. B. Rocławskiego, zanim przejdzie się do następnego etapu, trzeba się upewnić, że dziecko opanowało wszystkie założenia poprzedniego.


Rzetelnemu opracowaniu teoretycznemu towarzyszą konkretne przykłady ćwiczeń do wykorzystania z dziećmi w pracy metodą glottodydaktyki w jej czwartym i piątym etapie.

 

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!