Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Zabawy w łączenie i rozdzielanie – czyli synteza i analiza słuchowa (część I)

Maria Roesler   Luty 2012

O wprowadzaniu maluchów w świat liter pisałam w poprzednim artykule (BLIŻEJ PRZEDSZKOLA 1.124/2012), w tym skupimy się na kształtowaniu u naszych podopiecznych syntezy i analizy fonemowej. Prof. Rocławski wyróżnia kilka etapów tego procesu, następujących po sobie w ściśle określ... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.

O wprowadzaniu maluchów w świat liter pisałam w poprzednim artykule (BLIŻEJ PRZEDSZKOLA 1.124/2012), w tym skupimy się na kształtowaniu u naszych podopiecznych syntezy i analizy fonemowej. Prof. Rocławski wyróżnia kilka etapów tego procesu, następujących po sobie w ściśle określonej kolejności. Żadnego z nich nie należy pomijać, a do następnego przechodzić dopiero po opanowaniu przez dziecko wszystkich założeń poprzedniego. Nie ma pośpiechu – glottodydaktyka zapewnia każdemu maluchowi odpowiednio długi czas na wykształcenie wszystkich funkcji niezbędnych w złożonym procesie nauki czytania i pisania. Zabawy mające na celu kształcenie kompetencji w zakresie syntezy i analizy słuchowej wyrazów realizujemy już z grupą trzylatków.


Oprócz szerokiego opracowania teoretycznego w artykule przedstawiono także ćwiczenia dla kolejnych etapów syntezy – dla etapu I (synteza sylabowa): zabawy z zakresu syntezy i analizy sylabowej, dla etapu II (synteza utrudnień): zabawy z utrudnieniami, dla etapu III (synteza morfemowa): zabawy z zakresu syntezy morfemowej.

Więcej z tego numeru

Luty 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź