Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zabawy muzyczne i elementy muzykoterapii w edukacji przedszkolnej

Maria Broda-Bajak, Monika Majewska   Listopad 2010

Chociaż korzyści dla rozwoju osobowości człowieka, płynące z obcowania z muzyką, dostrzegano już w czasach starożytnych, to do niedawna muzykoterapia leżała głównie w obszarze zainteresowań psychiatrii. Dopiero na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zaczęto użytkować muzykoterapię na większą... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Chociaż korzyści dla rozwoju osobowości człowieka, płynące z obcowania z muzyką, dostrzegano już w czasach starożytnych, to do niedawna muzykoterapia leżała głównie w obszarze zainteresowań psychiatrii. Dopiero na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zaczęto użytkować muzykoterapię na większą skalę, a więc stosować także w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W tej płaszczyźnie należy traktować ją nie tylko jako metodę relaksacyjną, ale i jako działanie o charakterze profilaktycznym, prowadzące do kształtowania
zarówno otwartości na innych, jak i lepszego zrozumienia własnych emocji. Ponadto trzeba pamiętać o innych walorach oddziaływania muzyką, do których można zaliczyć chociażby uspokojenie lub pobudzenie organizmu, pomoc w ujawnianiu emocji (w tym także „wyciszenie” emocji negatywnych na rzecz ujawnienia się pozytywnych), a także harmonizację osobowości.


W artykule przedstawiono propozycje zabaw muzycznych i ćwiczeń z zakresu muzykoterapii z podziałem na fazy wynikające z zastosowania w pracy z dziećmi Mobilnego Modelu Rekreacji muzycznej autorstwa Macieja Kieryła. Artykuł ten to bogata baza gotowych pomysłów do realizacji podczas zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!