Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 557.81 kb
Stron: 5
Id: 108

Zabawy muzyczne i elementy muzykoterapii w edukacji przedszkolnej

Monika Majewska   Listopad 2010

Chociaż korzyści dla rozwoju osobowości człowieka, płynące z obcowania z muzyką, dostrzegano już w czasach starożytnych, to do niedawna muzykoterapia leżała głównie w obszarze zainteresowań psychiatrii. Dopiero na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zaczęto użytkować muzykoterapię na większą... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

edukacja przedszkolnaedukacja wczesnoszkolnametody relaksacyjnemuzykamuzykoterapiatańce integracyjne

Więcej z działu

Muzyka i śpiew, pląsy i taniec

Więcej z tego numeru

Listopad 2010

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Chociaż korzyści dla rozwoju osobowości człowieka, płynące z obcowania z muzyką, dostrzegano już w czasach starożytnych, to do niedawna muzykoterapia leżała głównie w obszarze zainteresowań psychiatrii. Dopiero na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zaczęto użytkować muzykoterapię na większą skalę, a więc stosować także w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W tej płaszczyźnie należy traktować ją nie tylko jako metodę relaksacyjną, ale i jako działanie o charakterze profilaktycznym, prowadzące do kształtowania
zarówno otwartości na innych, jak i lepszego zrozumienia własnych emocji. Ponadto trzeba pamiętać o innych walorach oddziaływania muzyką, do których można zaliczyć chociażby uspokojenie lub pobudzenie organizmu, pomoc w ujawnianiu emocji (w tym także „wyciszenie” emocji negatywnych na rzecz ujawnienia się pozytywnych), a także harmonizację osobowości.


W artykule przedstawiono propozycje zabaw muzycznych i ćwiczeń z zakresu muzykoterapii z podziałem na fazy wynikające z zastosowania w pracy z dziećmi Mobilnego Modelu Rekreacji muzycznej autorstwa Macieja Kieryła. Artykuł ten to bogata baza gotowych pomysłów do realizacji podczas zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz