Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zabawa w onomatopeje

Jolanta Falana-Kozłowska   Luty 2011

W najmłodszych grupach przedszkolnych coraz częściej pojawiają się dzieci mające problemy z mową, mówiące niewiele, zniekształcające głoski i wyrazy w takim stopniu, że nie sposób je zrozumieć, bądź też niemówiące wcale. Dziś o tym, w jaki sposób poprzez zabawy z użyciem ... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

logopediamowawczesne wspomaganie

Więcej z działu

Rozwój mowy

Więcej z tego numeru

Luty 2011

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W najmłodszych grupach przedszkolnych coraz częściej pojawiają się dzieci mające problemy z mową, mówiące niewiele, zniekształcające głoski i wyrazy w takim stopniu, że nie sposób je zrozumieć, bądź też niemówiące wcale. Dziś o tym, w jaki sposób poprzez zabawy z użyciem wyrażeń dźwiękonaśladowczych stymulować ich rozwój językowy.


W artykule opisano znaczenie zabaw dźwiękonaśladowczych dla prawidłowego rozwoju mowy dziecka, a także przedstawiono propozycje onomatopei, które można wykorzystać podczas zabaw językowych (odgłosy pojazdów, przedmiotów, dźwięki instrumentów, głosy ludzi i zwierząt, dźwięki sytuacyjne).
 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz