KALENDARZ EDUKACYJNY. Pomoc dydaktyczna do nauki pór roku, nazw miesięcy i dni tygodnia


Cena detaliczna: 33.00 zł
Cena: 29.00

 

Nakład wyczerpany. Nowa wersja kalendarza w przygotowaniu.  

 

Kalendarz edukacyjny służy do nauki nazw oraz kolejności następowania pór roku, miesięcy i dni tygodnia. Posługując się tym kalendarzem nauczyciel może wytłumaczyć dzieciom następstwo poszczególnych cykli oraz dodatkowo wspomóc je w nauce cyfr i liczb.

Kalendarz został opracowany jako uniwersalna pomoc dydaktyczna, która przeznaczona jest do używania zarówno podczas zajęć tematycznych, jak i do codziennego użytku.

Kalendarz po powieszaniu na ścianie powinien służyć do prezentacji aktualnej daty i nazwy dnia oraz pory roku. Najlepiej, gdy do aktualizacji daty wyznaczane jest codziennie inne dziecko, które zostaje mianowane „strażnikiem czasu”.Ten rytuał rozpoczynający każdy dzień zostanie tym samym potraktowany jako wyróżnienie – „strażnik czasu” będzie miał przydzielone także inne czynności organizacyjne w ciągu całego dnia. W ten sposób zrealizujemy nie tylko postulat wyróżnienia konkretnego dziecka, ale także wdrożymy dzieci do pomagania i solidarnego wykonywania powtarzających się obowiązków przez wszystkich członków grupy.

Kalendarz ma rozmiar 63 x 31 cm, wydrukowany jest na dość grubym papierze i zaopatrzony w zawieszkę mocowaną do ściany w dwóch miejscach, co pozwoli na uniknięcie podwijania się rogów kalendarza i zapewni mu stabilność. Posługując się kartkami wskazującymi datę – każdą kartkę z cyfrą możemy osobno „przerzucać” na tył kalendarza, tym samym tworząc konkretną liczbę wskazującą bieżący dzień. Podobnie jest w przypadku kalendarium z kolejnymi dniami tygodnia – „przerzucamy” je kolejno na tył kalendarza, a gdy tydzień minie, wracamy z wszystkimi siedmioma kartkami na przód, by w nowym tygodniu sukcesywnie „przerzucać” je znów do tyłu. Analogicznie postępujemy w przypadku miesięcy – „przerzucamy” kartki z ich nazwami na tył kalendarza, a gdy minie rok – wracamy do punktu wyjścia. Natomiast kartki wskazujące jaka jest pora roku są jednorazowego użytku i przeznaczone są do zrywania – kalendarz został wyposażony w trzy komplety kartek wskakujących jaka jest pora roku, tak więc z powodzeniem będzie służył nam przez trzy lata.

Zobacz praktyczny stojak do kalendarza.

 

Całość koncepcji kalendarza opiera się na fabule opowiadania autorstwa Ewy Stadtmüller, która w przystępny sposób przybliża dzieciom charakterystyczne dla każdego miesiąca elementy, co – na zasadzie skojarzeń – ułatwia dzieciom zapamiętanie ich nazw. A wszystko to ubrane zostało w piękny, baśniowy klimat który sprawia, że dzieci będą słuchać z prawdziwym zainteresowaniem.

Opowiadanie zostało uzupełnione treścią wiersza „Dni tygodnia” autorstwa Magdaleny Nowak, który poprzez połączenie przekazu słownego z przekazem obrazowym stanowi pomoc ułatwiającą zapamiętanie nazw kolejnych dni tygodnia.

Wszystkie ilustracje do kalendarza zostały wykonane przez Agnieszkę Drabik. Przyjazna kreska, żywe kolorystyka oraz dbałość o szczegóły sprawiają, że wszystkie grafiki są przystępne dla dzieci a dodatkowo stanowić będą piękną dekorację przedszkolnej sali lub dziecięcego pokoju.

 

Film 

OpinieCechy
IlustracjeAgnieszka Drabik
Format63 cm x 31 cm
Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Katarzyna Kozakowska k.kozakowska@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.