5.00 (5)

Propozycje wierszowanych zabaw z obszaru savoir-vivre'u

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 3 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 3 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Dobre wychowanie to postawy, które powinny stawać się nawykami już od najmłodszych lat. Byłoby idealnie, aby dom rodzinny był fundamentem dobrego wychowania, jednak to w przedszkolu zachowania społeczne są ćwiczone i utrwalane.

Spis treści Od Autorki

Publikacja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie na pozycje, które pomogą ćwiczyć z dziećmi dobre maniery w czasie codziennych aktywności w przedszkolu. Znajdują się w niej krótkie wierszowane formy, które ułatwią poznanie zasad właściwego zachowania, używania „magicznych słów” (czyli zwrotów grzecznościowych), nauczą życzliwości, uprzejmości, tolerancji, empatii.

W książce zostało zamieszczonych blisko 80 wierszyków ilustrowanych ruchami i gestami lub uzupełnionych zabawą oraz zapisy nutowe piosenek, a na płycie CD będącej częścią publikacji Czytelnik znajdzie 10 piosenek tematycznych, wraz z podkładami muzycznymi do nich.

Posłuchaj fragmentów piosenek

Muzykę do piosenek napisał, a także przygotował do nich aranżacje, znany doskonale dzieciom Pan Miłosz, czyli Miłosz Konarski. Wykonał także gościnnie dwie piosenki. W nagraniach wzięły także udział Dzieci z Krakowskiego Centrum Artystycznego.

Z pomocą tej publikacji nauczyciel przygotuje dzieci do przestrzegania reguł bycia w grupie rówieśniczej, dbania o porządek w sali i zachowania ciszy podczas zajęć. Dzieci dowiedzą się także, jak należy zachowywać się w czasie posiłków, nauczą się podstawowych „ustawień” ułatwiających sprawne przemieszczanie się (pary, „wąż” itd.), a całą zdobytą wiedzę utrwalą, śpiewając tematyczne piosenki.

***

Poznaj także inną publikację Autorki, która została przyjęta z dużym entuzjazmem przez jej Nabywców:

Z emocjami mi do twarzy

„książka + CD"

– książka z dołączoną płytą CD

„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*

„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)