Kid's Art - program kreatywnej edukacji plastycznej+Zestaw pomocy dydaktycznych


Cena detaliczna: 59.00 zł
Cena: 42.00

Program kreatywnej edukacji plastycznej przeznaczony do realizacji podczas pracy z dziećmi 5, 6-letnimi, wywodzi się z założeń dopuszczonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego. Pogłębia on treści podstawy programowej w sposób uwzględniający możliwości percepcyjne dzieci.

Program można realizować w trakcie regularnych zajęć w przedszkolu lub przysposobić w całości jako program koła plastycznego - nie narzuca on tematyki, a jedynie ją proponuje. Stanowi więc rodzaj przewodnika po świecie sztuki, który pomoże nauczycielowi w zmianie postawy dzieci z odtwórczej na twórczą i kreatywną. Realizując zajęcia proponowane w publikacji, w niezwykle prosty sposób dzieci zostają "zarażone" sztuką i nieszablonowo pobudzone do kreatywnego myślenia.

Program pomaga w poznawaniu własnych możliwości poprzez artystyczne eksperymenty, kontakt z dziełem sztuki i zagadnieniami teorii plastyki.

Został skonstruowany w oparciu o cztery moduły tematyczne:

 

  • Tajniki plastyki
  • Sztuka eksperymentów
  • Klasyka artystycznego gatunku
  • Bazar pomysłów

 

Każdy z modułów zapoznaje młodego artystę z innymi aspektami sztuk plastycznych - są to m.in. podstawowe pojęcia plastyczne, najważniejsze kierunki w sztuce, wybitne dzieła i ich twórcy czy też niecodzienne środki wyrazu.

Praca zakłada dziesięciomiesięczny cykl dydaktyczny do przeprowadzenia całości zajęć. Na każdy miesiąc przewidziane są 4 tematy - po jednym z każdego modułu. Każdy temat zawiera scenariusz zajęć wraz ze wskazówkami do jego realizacji i wskazówkami, które pomogą nauczycielowi uniknąć ewentualnych błędów.

 

 

Opinie 

 

OpinieCechy
AutorKatarzyna Dulewicz
ISBN9788364631559
Liczba stron100 + pomoce dydaktyczne
FormatA4 + pomoce dydakyczne A5-A2
Dział Sprzedaży
wydawnictwo@blizejprzedszkola.pl

Dział Obsługi Klienta
Katarzyna Kozakowska k.kozakowska@blizejprzedszkola.pl telefon: 12 631 04 10 wew 101

Zadaj pytanie przez formularz.