VI Integracyjna Spartakiada katowickich przedszkolaków

Wydarzenie dodał(a) Maria Struzik

Na małej sali gimnastycznej katowickiego Spodka o godz. 17.00 w dniu 19 listopada rozpoczęła się kolejna już Spartakiada. W prawdziwie sportowej atmosferze rozgrywały zawody dzieci  z katowickich przedszkoli: 15, 41, 47, 50, 67, 91. 93 podczas VI Integracyjnej Spartakiady Przedszkolaków o Puchar Prezydenta Miasta Katowice. Przybyli na nią rodzice, nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice -  głównego sponsora spartakiady - I Wiceprezydent  Miasta Katowice pani Krystyny Siejnej,  Naczelnika Wydziału Sportu i Turystyki pana Sławomira  Witka, przewodniczącego ZNP w Katowicach pana Jerzego Szmajdy, radnego z Piotrowic pana Marcina Krupy. Na chwilę odwiedził startujących dyrektor MOSiRu  Stanisław Wąsala.

Z zawodnikami przyjechali ich opiekunowie i rodzice licznie zgromadzeni na widowni. Przy dźwiękach muzyki zagrzewającej do walki weszły zespoły dzieci wprowadzane przez gimnazjalistów z Gimnazjum nr 19 w Katowicach – współorganizatora spartakiady. Kiedy zajęły wyznaczone miejsca dyrektor Przedszkola nr 93 w Katowicach, Maria Struzik dokonała otwarcia. Następnie uczestnicy przystąpili do rywalizacji. Wśród konkurencji nie zabrakło takich jak: bieg zwykły (dookoła pachołka i z powrotem), bieg na czworakach do półmetka – powrót – bieg zwykły, było „sadzenie kartofli” (z wykorzystaniem woreczków gimnastycznych); wyścigi z piłką – (jedno dziecko zostawia piłkę na półmetku, drugie je zabiera), rzut woreczkiem do ruchomego kosza (rodzic łapiący woreczki stoi wewnątrz obręczy); bieg do obręczy – wejście górą, wyjście dołem, przejście pod skakanką, tunel, biegi „zwierzątek”.

Zabawa była świetna. Aby dzieci mogły nieco odpocząć w trakcie wykonywania zadań, uczniowie gimnazjum przygotowali występy, którymi zabawiali widownię. Były oklaski, były zachwyty nad zdolnością młodych, świetnie zapowiadających się artystów z dzielnicy Piotrowice. Życzymy im sukcesów i sławy dziękując za występ.

Na zakończenie spartakiady głos zabrała I Wiceprezydent Miasta  Katowice, pani Krystyna Siejna, która podsumowała zmagania, gratulowała uczestnikom oraz zapowiedziała spotkanie na kolejnej spartakiadzie za rok.

Następnie przystąpiono do dekoracji. Drużyny dostały puchar, dyplomy, medale, komplet do gry w unihocka, oraz zestawy niespodzianki, a w nich dla każdego dziecka plecaczek, kredki, notatniczki jak również książeczki i naklejki z napisem Katowice i widokiem Spodka oraz puzzle. Były również soki i napoje dla spragnionych. Sponsorami spartakiady były: Urząd Miasta Katowice, Wydział Sportu i Turystyki, MOSiR, WSiP oraz sponsorzy prywatni. Spartakiadę przygotowało Miejskie Przedszkole nr 93 w Katowicach  przy współudziale Gimnazjum nr 19. Poprowadziła ją pani Grażyna Kuczmik. Zdjęcia ze spartakiady można obejrzeć na www.mp93kat.republika.pl

od Maria Struzik

do Maria Struzik