Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Czar Bożego Narodzenia


Wydarzenie dodał(a) ~ Gość
ponad 14 lat temu, wyświetleń 2473


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Gdy pastorałki rozlegnie się śpiew,
i skrzydeł szum usłyszysz wokoło,
wtedy już na pewno wiesz,
że w sercu zrobi się wesoło.
Anieli swój śpiewają hymn,
Józef z Maryją nad żłóbkiem dumają,
a przedszkolaki całym sercem swym
małemu Jezusowi kolędę śpiewają.
I niech w te zimne, grudniowe chwile,
Jasełek naszych rozkwitnie głos,
miłości włożymy w radosny śpiew tyle,
że stanie dęba anielski włos…

DKŻ

Zapach choinki, błysk bombki, cichutka nuta kolędy…

Na ten okres czekamy cały rok, z utęsknieniem spoglądając w okno z poszukiwaniu śniegu i pierwszej gwiazdki. W tym czasie Słoneczka i Jeżyki przygotowywały się do celebracji jakże ważnego wydarzenia – narodzin małego Jezusa.

Z aktywnym udziałem rodziców uczyły się tekstów jasełkowych, jasełkowych przedszkolu śpiewały na próbach najpiękniej jak umiały. Małych aktorów stres przed występem na szczęście nie dopadł. Dzieci poprzebierane w stroje aniołków zasiadły na białych ławkach, a Maryja z Józefem zajęli najważniejsze miejsca przy żłóbku. I tak rozpoczął się wieczór kolęd i pastorałek, przeplatany wierszami postaci z bajek – Czerwonego Kapturka, Dziewczynki z zapałkami, Jasia i Małgosi, Smerfów, Pinokia, Sierotki Marysi, Rybaka z Złotą Rybką, Kopciuszka.

Teksty tychże postaci niosą ze sobą ważne przesłanie, mające na celu uświadomienie dzieciom, a także dorosłym znaczenie pozytywnych przemian w naszym życiu. Przecież ważne jest nie tylko tu i teraz, ale także to co dzieje się wokół nas i w naszych sercach.

Teksty recytowane przez dzieci zostały omówione podczas zajęć, tak więc przedszkolaki miały i mają świadomość, iż pozytywne zachowania i działania mają większą siłę w życiu, niż te negatywne, nieakceptowane przez innych. Solowe pastorałki zostały wykonane przez Martynę, która wcieliła się w postać Maryi, Wiktorię z grupy Jeżyki oraz Wiktorię z grupy Słoneczka. Dźwięk dziecięcych głosików oraz dźwięków gitary budził  wzruszenie wśród publiczności, która wyraziła swoje uznanie gromkimi brawami.

Całe Jasełka zostały nagrodzone przez rodziców gorącym aplauzem. Na zakończenie p. dyrektor Maria Struzik oraz ks. Proboszcz Zenon Buchalik złożyli wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz bliskim wspaniałe życzenia świąteczne. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem w radosnej atmosferze.

Dorota Kozioł-Żurawska (mp93katowice@op.pl)

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!