Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Konspekt do prowadzenia zajęć metodą logarytmiki w grupie dzieci 3 - 4-letnich
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Konspekt do prowadzenia zajęć metodą logarytmiki w grupie dzieci 3 - 4-letnich
Temat: Zabawy logarytmiczne z piosenką "Dwa malutkie misie”
Opracowanie: Małgorzata Gniewek
Cel ogólny:
- rozwijanie mowy
- zapobieganie wadom wymowy
Cel ogólny:
- wyrabianie orientacji w schemacie własnego ciała
- liczą w zakresie dwa
- kształtowanie koordynacji wzrokowo – ruchowej
- rozwijanie motoryki małej i dużej
- wyrabianie poczucia rytmu
- poznawanie pór dnia
- rytmiczne poruszanie się przy muzyce
Metody:
- pokazu i obserwacji
- zadań stawianych dziecku
- kierowania działalnością dziecka
- samodzielnych doświadczeń dziecka
Formy:
- indywidualna, grupowa, z całą grupą
Środki dydaktyczne: zabawki dwa pluszowe misie, obrazki z czynnościami misiów, dwie opaski na głowę z sylwetami misiów, chusta animacyjna , dwa arkusze papieru do wykonania misiów, farby, talerzyki plastikowe, małe kulki z papieru kolorowego
Przebieg zajęć:
1.Kto dzisiaj przyszedł do przedszkola? Misie
Jak wyglądają?
Kto wymyśli imię dla jednego misia?
Kto dla drugiego?
Misie chcą was zaprosić do słuchania piosenki i do wesołych zabaw
2.Przedstawienie tekstu piosenki – śpiew przy muzyce
Dwa malutkie misie
Chcą zatańczyć dzisiaj hopsa , hopsa
Dana , dana tańczą misie dziś od rana hej
Rozmowa na temat treści piosenki
O czym jest piosenka?
Ile było misiów w piosence?, Ile to paluszków? Co jeszcze miś ma dwa?
Następnie dzieci liczą u siebie oczka, uszy, nogi, ręce - wskazują części ciała
Jakiej wielkości były misie?
Ile ich było? Co robiły misie? A o jakiej porze dnia?
Jakie znacie inne pory dnia? Co dzieci mogą robić rano? Co w południe? Co wieczorem?
3.Ćw. rytmiczne- sylabizowanie tekstu piosenki przez klaskanie , wytupywanie, stukanie Chętne dzieci wybrane przez nauczyciela grają rytm na bębenku w środku koła
4. Ćw. oddechowe – dmuchamy na ,,gorącą zupę” misia, następnie każde dziecko dostaje talerzyki plastikowe z małymi kulkami papieru ( warzywami)
5. Zabawa ruchowo – naśladowcza
Zaprosimy misie do zabawy - wybranie dwojga dzieci ,,misiów” do środka koła, tańczą do piosenki z pluszowymi misiami. Pozostałe dzieci w kole idą i śpiewają piosenkę. Zabawę powtarzamy kilka razy zmieniając tańczące dzieci.
6. Zabawa percepcyjno – ruchowa
Na hasło ,,małe misie” po sali chodzą dzieci na czworakach, ,, misie mówią ,, mru, mru. Na hasło ,,duże misie” dzieci wstają , nauczyciel pokazuje obrazki z czynnościami misiów np. jedzą mniam, mniam ( pokazują), piją, myją się szur, szur, tańczą, la, la, skaczą hop, hop, śpią, lu, lu itp.
7. Ćwiczenia z reakcją na tempo
Na wolną muzykę dzieci idą trzymają chustę animacyjną, na której są dwa misie.
Na szybką muzykę podskakują i machają chustą z misiami.
8. Malowanie farbami w dwóch grupach misiów (narysowane kontury) - wykonanie plakatów. Dzieci malują farbami misie, dzielą się na dwie grupy.
Zobacz wszystkie wpisy
od Małgorzara Gniewek
Wyślij wiadomość
do Małgorzara Gniewek
Kartka z kalendarza
Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!
bliżej MAX nowość
Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl