Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 481.63 kb
Stron: 3
Id: 1819

Wspólne grono – poprzez kierownictwo do porozumienia

Anna Torbicka   Kwiecień 2012

Fragment artykułu: „Układ stosunków międzyludzkich w zespole nauczycielskim w poważnym stopniu zależy od osoby kierownika oraz od jego umiejętności i sposobu wypełniania funkcji. Zależność tę nauczyciele dostrzegają szczególnie ostro” – pisze S. Krawcewicz. Zakres pł... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

dyrektorkomunikacja interpersonalnamenadżernauczycielpsychologiacykl Zarządzanie przedszkolem

Więcej z działu

Zarządzanie placówką edukacyjną

Więcej z tego numeru

Kwiecień 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
„Układ stosunków międzyludzkich w zespole nauczycielskim w poważnym stopniu zależy od osoby kierownika oraz od jego umiejętności i sposobu wypełniania funkcji. Zależność tę nauczyciele dostrzegają szczególnie ostro” – pisze S. Krawcewicz. Zakres płaszczyzn, w których jest dostrzegany wpływ osoby kierującej czy też osób kierujących placówką oświatową, może obejmować decyzje, opinie, poglądy, oceny w ramach zadań związanych m.in. z organizacją procesu nauczania i wychowania, zabezpieczeniem warunków do realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych przez placówkę, z organizacją pracy rady pedagogicznej, organizacją pracy nauczycieli, inspirowaniem nauczycieli oraz organizowaniem wewnątrzszkolnego doskonalenia i usprawnianiem czynności podejmowanych w instytucji, organizacją współpracy ze środowiskiem lokalnym.


W artykule przedstawiono praktyczne wskazówki, których zastosowanie pomoże w usprawnieniu komunikacji w gronie pedagogicznym i budowaniu pozytywnej współpracy.
Dowiemy się z niego także, jakie jest znacznie empatii w komunikacji międzyludzkiej, poznamy praktyczne sposoby na „przekształcenie” kadry pedagogicznej we współpracującą ze sobą społeczność oraz zapoznamy się z przewidywanymi efektami tejże współpracy.


Objętość artykułu: 3 strony.

 

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz