Na wielkanocnym stole - przedszkolaki z Suszca poznają tradycje ludowe

Wpis dodał(a) Elżbieta Kubacka

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tego powodu poprzedzający ją tydzień upłynął w naszym przedszkolu pod znakiem kultywowania świątecznych tradycji i zwyczajów. Przede wszystkim przygotowywaliśmy różnego rodzaju ozdoby wielkanocne, wśród których nie mogło zabraknąć pisanek. Oprócz tradycyjnej techniki zdobienia wielkanocnych jajek poprzez malowanie, poznaliśmy również wiele nietypowych metod ich ozdabiania, m. in. naklejanie wzorów czy zdobienie cekinami. Sprawiło nam to wiele radości. To w naszych, wypełnionych świątecznymi dekoracjami salach, tradycyjnie jak co roku zasiedliśmy przy stole i zjedliśmy wspólne śniadanie wielkanocne, po czym wysłuchaliśmy listu napisanego przez Zajączka. Miał on dla nas kilka zadań, po wykonaniu których udaliśmy się na poszukiwanie pełnego niespodzianek wielkanocnego koszyczka. Na koniec złożyliśmy sobie życzenia Spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Poszukiwacze Przygód - W krainie sztuki

od Elżbieta Kubacka