Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Gdzie ukryło się powietrze?


Wpis dodał(a) Bożena Pierścieniak
ponad 6 lat temu, wyświetleń 1221


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W ramach realizowanej INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ "SPOTKANIA DZIECI Z ŻYWIOŁAMI - POWIETRZE", jak sam tytuł mówi bardzo często i dużo mówimy o powietrzu.  Krasnale z Przedszkola 164  tym razem zamieniły się w badaczy i chciały poznać właściwości powietrza za pomocą doświadczeń i obserwacji. Do wykonania naszych magicznych doświadczeń i eksperymentów przygotowaliśmy różne rekwizyty, aby sprawdzić, gdzie ukryło się powietrze i czy rzeczywiście w pewnych sytuacjach jest ono niezbędne. Próbowaliśmy również odpowiedzieć sobie na niektóre  pytania.

Czy człowiek może nie oddychać? 

Wzięliśmy głęboki wdech, próbując zatkać nos, zamknąć buzię i sprawdzić jak długo można tak wytrzymać. Po chwili wszyscy otwieramy buzie i odsłaniamy nos i oddychamy. Nie możemy funkcjonować bez powietrza

Czy powietrz można ścisnąć?                                                                                                                 

W  strzykawce zatkaliśmy wylot palcem i próbowaliśmy wcisnąć tłok strzykawki, ale niestety nie udało się tłoka wcisnąć do końca. Powietrze zajmuje jakieś miejsce choć jest niewidoczne.

Czy powietrze znajduje się wewnątrz przedmiotów?

Zanurzamy pusta szklana butelkę w misce z wodą i po chwili z zanurzonej butelki wydostają się bąbelki. W butelce jest powietrze.

Do czego jest potrzebne powietrze?                                                                                                  

Zapalamy dwie świeczki, jedną przykrywamy słoikiem. Po pewnym czasie przykryta świeczka gaśnie. Powietrze jest potrzebne do podtrzymania płomienia.

Co się dzieje z powietrzem gorącym i zimnym? Czy tak samo się zachowują?                                        

Na butelkę założyliśmy balon i włożyliśmy do pojemnika z gorącą wodą. Po chwili balon wypełnił się powietrzem, które było w butelce, a zostało ogrzane prze z gorącą wodę i wypełniło balon. Gdy butelkę włożyliśmy do wody zimnej balon kurczy się, ponieważ powietrz schładza się i zmniejsza swoja objętość. Różne właściwości powietrza ciepłego i zimnego.

Z min Krasnali widać było, że się świetnie bawiły i wszyscy doszliśmy do wniosku, że powietrze jest wszędzie – wypełnia całą powierzchnię wokół nas.


Zobacz wszystkie wpisy
od Bożena Pierścieniak



Wyślij wiadomość
do Bożena Pierścieniak

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Bożena Pierścieniak

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się