Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BIEDRONKI BLIŻEJ PIESKA


Wpis dodał(a) Monka Sygit
5 miesiące temu, wyświetleń 161


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Biedronki z przedszkola Bajkowa Kraina w Gniewkowie w dniach 29.I-08.II. 2024 uczestniczyły w projekcie edukacyjnym "Bliżej pieska".

Dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta zimą i pilnowały, by nasz przedszkolny karmnik zawsze był pełen smakołyków dla ptasich gości. Następnie realizowały tematykę kompleksową DOMOWI ULUBIEŃCY, podczas której rozmawialiśmy o zwierzętach domowych, o tym jak je pielęgnować, karmić czy bawić się z nimi. Odwiedziły nas świnka morska Edzio i królik Piotruś, a ich opiekunowie opowiedzieli kolegom z grupy jak zajmują się swoimi pupilami. Biedronki nauczyły się piosenki "Pieski małe dwa", wykonały liczne prace plastyczne związane z tematyką, ustaliły również kodeks postępowania ze zwierzętami. Działania projektowe zakończyły się spotkaniem z hodowcami psów rasowych i ich podopiecznymi. Dzieci miały okazję zobaczyć psy rasy collie, border collie i pudel, dowiedziały się od fachowców jak właściwie zajmować się psami. Dzięki udziałowi w projekcie Biedronki wiedzą, że zwierzęta to nie zabawki, lecz żywe istoty, które są naszymi wiernymi przyjaciółmi.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Monka SygitWyślij wiadomość
do Monka Sygit

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Monka Sygit

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka