rozwój czytelnictwa

Wpis dodał(a) Monika Golba
7 miesięcy temu, wyświetleń 220

1. Dzieci z grupy Fiołki z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Jarosławiu odwiedziły księgarnię "Kuferek", gdzie poznały historię naszego miasta - Jarosławia oraz miały okazję zwiedzić jarosławski Rynek.

2. Dzieci z grupy "Fiołki" odwiedziła Pani Monika Szarek mama Ilonki i Wojtusia, która na co dzień pracuje w bibliotece. Pani Monika przeczytała nam bajkę o "Wilku i siedmiu koźlątkach" oraz legendę o "Syrence Warszawskiej". Czytając te piękne opowieści wykorzystała teatrzyk kamishibdai, czyli lekką, drewnianą scenkę z opowieścią na papierze w środku. Była to bardzo ciekawa forma inscenizacji, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci.

3. Dzieci z grupy "Fiołki" oraz "Słoneczniki" miały okazję uczestniczyć w teatrzyku kukiełkowym. Pani Monika Szarek, mama Ilonki i Wojtusia, która na co dzień pracuje w bibliotece, przedstawiła nam inscenizację Czerwonego Kapturka.

4. Nasze Przedszkole we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pawłosiowie, było organizatorem między przedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Maria Kownacka oczami dziecka – moi ulubieni bohaterowie”. Głównym tematem prac było przedstawienie ulubionych postaci z książek Marii Kownackiej – Patronki naszego przedszkola. Wszystkie zachwycające prace można było obejrzeć podczas wystawy w Gminnej Bibliotece Publicznej Pawłosiowie, która została zorganizowana dzięki uprzejmości Pani Moniki Szarek, mamie Ilonki i Wojtka z grupy „Fiołki”. Zdjęcia prac zostały również umieszczone lokalnej gazecie. Dzięki podjętej współpracy mieliśmy możliwość rozwoju czytelnictwa oraz uzdolnień plastycznych dzieci.

Książka dla przedszkolaka

Projekt zachęcający do promowania czytelnictwa oraz rozbudzania miłości do literatury wśród dzieci od najmłodszych lat.

od Monika Golba

do Monika Golba