"Głodomorki" i ich bajeczna księga

Wpis dodał(a) Małgorzata Kobieta
rok temu, wyświetleń 333

Dzieci wraz z rodzicami z grupy "Głodomorki" z PM Nr 36 im. Doroty Gellner w Olsztynie bardzo entuzjastycznie zareagowli na pomysł przystapienia do projektu pisania "naszej grupowej" książki. Wszyscy chcieli brać zeszyt jednoczesnie, by pisać kolejną część przygód zajączka Benia. W celu unikinięcia kłótni podjęliśmy decyzję, iż o kolejności zdecyduje los. A mianowicie każde dziecko rzucało kostką do gry i wygrywała osoba o największej ilości oczek. Na napisanie dalszej części historii Benia dzieci miały tydzień. Niektórzy oddawali książeczkę już następnego dnia, dzięki czemu nasza książka powstawała bardzo szybko. Części dzieci tak się spodobało wspólne wymyślanie bajki, że brały zeszyt do domu po kilka razy. Dzięki ciekawym pomysłom dzieci i zaangażowaniu rodziców historia Benia zyskała wielu nowych bohaterów uczęstniczących w ciekawych przygodach. Dzięki temu projektowi dzieci z naszej grupy bardzo się ze sobą zżyły i zrozumiały iż wygrana nie jest najważniejsza, bo co nam z pucharu i tytułu jeśli nie mamy się z kim dzielić naszą radością.

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.

od Małgorzata Kobieta

do Małgorzata Kobieta