Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Scenariusz zajęć - Dary Froebla


Wpis dodał(a) Joanna Nosek
ponad 6 lat temu, wyświetleń 6919


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Scenariusz zajęć

Temat: Wiosenny krajobraz – zabawy matematyczne z wykorzystaniem Darów Froebla.

Grupa: 6-latki

Czas trwania: 30 minut


Cel ogólny:

  • wychwytywanie powtarzających się sekwencji i kontynuowanie ich.

Cele szczegółowe:

  • układanie wiosennego krajobrazu,
  • układanie rytmów 4-elementowych,
  • poszerzanie wiedzy związanej z wiosną,
  • wyklaskiwanie rytmów,
  • tańczenie i pokazywanie tekstu piosenki,
  • rozwijanie kreatywności.

Metody pracy:

  • metoda froeblowska,
  • burza mózgów,
  • słowna,
  • praktycznego działania.

Formy pracy:

  • indywidualna,
  • zbiorowa.

Pomoce dydaktyczne:

  • Dary Froebla 1, 7, 9,
  • uśmiechnięte i smutne buźki,
  • białe kartki A4,
  • radio, płyta CD.
     

Przebieg zajęć:

1. Powitanka „Wędrujący uśmiech” - dzieci siedzą w kole, podają sobie w rytm muzyki żółtą piłeczkę z Daru Froebla 1 symbolizującą uśmiech. Na znak nauczyciela wyklaskują rytm do muzyki o dłonie/nogi/podłogę.

 

2. Burza mózgów – „Co kojarzy Ci się z wiosną?”

Dzieci podają swoje skojarzenia związane z wiosną.

 

3. Wiosenna gimnastyka „Do góry i na dół” – wspólne tańczenie i pokazywanie tekstu piosenki.

 

4. „Wiosenne rytmy” - układanie rytmów z użyciem Darów Froebla

• Dzieci otrzymują od nauczyciela kartkę papieru i układają na dywaniku rytm z Darów Froebla 7: koło-słońce, kwadrat – wiatr, trójkąt – deszcz,  półkole – śnieg.

• Układanie własnych rytmów.

 

5. Wiosenny krajobraz

Układanie z Darów Froebla 7 i 9 wiosennego krajobrazu.

 

6. Dary lubią porządek  – porządkowanie sali.

 

7. Ewaluacja zajęć – „Prawda – fałsz” – podsumowanie wiadomości poprzez odpowiadanie na zdania wypowiadane przez nauczyciela: tak (uśmiechnięta buźka) lub nie (smutna buźka).


Zobacz wszystkie wpisy
od Joanna Nosek



Wyślij wiadomość
do Joanna Nosek

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Joanna Nosek