Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 227.31 kb
Stron: 4
Id: 4026

Witaj, Wiosno! (scenariusz inscenizacji dla 3-, 4-latków)

Natalia Petrynka-Szymańska   Marzec 2014

Scena 7. Na scenę wchodzą Słońce, Wietrzyki i Deszcz. Wypowiadając ostatni wers, Słońce tupie nogą i mówi głośno. Wietrzyki 1 i 2, kiedy wypowiadają swoją rolę, zwracają się twarzą do Słońca. Wietrzyk 2 dmucha i wypowiada swoją rolę głośno, udając groźbę. Deszczyk tupie delikatnie nogami o podłogę. ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

czterolatekprzedstawienietrzylatekwiosna

Więcej z działu

Dziecko widzem i aktorem

Więcej z tego numeru

Marzec 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Scenariuszowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktycznapodkład muzyczny do piosenki „Kolorowa wiosna”. Znajdziesz go TU.

Inscenizacja o wiosennej tematyce, która została przygotowana z uwzględnieniem możliwości dzieci 3-, 4-letnich.

Scena 7. Na scenę wchodzą Słońce, Wietrzyki i Deszcz. Wypowiadając ostatni wers, Słońce tupie nogą i mówi głośno. Wietrzyki 1 i 2, kiedy wypowiadają swoją rolę, zwracają się twarzą do Słońca. Wietrzyk 2 dmucha i wypowiada swoją rolę głośno, udając groźbę. Deszczyk tupie delikatnie nogami o podłogę. Kwestię wypowiada spokojnie, powoli, melancholijnie. Następnie aktorzy wracają na swoje miejsca. Słońce: Wiosno, Wiosno ukochana, jak dobrze, że zima pożegnana. Teraz ja na niebie rządzę i chmurami rozporządzę. Wietrzyk 1: To nie lato, Słonko drogie. Nie bądź dla nas takie srogie. Pozwól listkom się kołysać i kwiatom powoli rozkwitać. Wietrzyk 2: Nie bądź taki pewny swego, drogi kolego. Kiedy dmuchnę, chuchnę w chmurę, to zrobię w niej dziurę i deszcz poproszę, by pokapał sobie trochę. Deszczyk: Kap, kap, kap, delikatnie w szyby stukam, swego miejsca tutaj szukam. Wiem, że czasem w kość wam daję i że miewam złe zwyczaje. Dziś do przyjaciół Wiosny dołączyłem, by roślinkom milej było. Kiedy kwitną i wzrastają, ludzi urodą zachwycają.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz