Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 517.62 kb
Stron: 3
Id: 2990

W oczekiwaniu na wytworny bal (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Listopad 2012

Fragment artykułu: Po niezwykle bogatych w ornamentykę czasach baroku i manieryzmu przyszła kolej na poszukiwanie większej kameralności. Zadaniu temu miał sprostać osiemnastowieczny styl zwany rokoko, wyróżniający się lekkością i dekoracyjnością form, asymetrią, płynnością linii i sięganiem ... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 1
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

plastykacykl Spotkania ze sztuką

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Listopad 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

Fragment artykułu:
Po niezwykle bogatych w ornamentykę czasach baroku i manieryzmu przyszła kolej na poszukiwanie większej kameralności. Zadaniu temu miał sprostać osiemnastowieczny styl zwany rokoko, wyróżniający się lekkością i dekoracyjnością form, asymetrią, płynnością linii i sięganiem przez twórców po egzotyczne motywy. Wpływy rokoka były widoczne zwłaszcza w rzemiośle artystycznym, malarstwie i literaturze.

Przykładowa zabawa plastyczna zaczerpnięta z artykułu – „Rokokowe mebelki”. Materiały: pudełka po zapałkach, kolorowe papierki, nakrętki z tubek, kredki, pisaki, klej, klej na gorąco. Wykonanie: Sklejamy ze sobą pudełka, tak by utworzyły mebelek z szufladkami, doklejamy cztery nogi. Ozdabiamy mebelek, oklejając go najpierw białym papierem i dodając do niego kolorowe malutkie ozdoby.

W artykule znajdziemy także:

  • dalsze pomysły na zabawy plastyczne („Laleczka z kartonika”, „Huśtawka”, „Malujemy obraz”, „Żyrandol”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Reprodukcje obrazów ze str. 83 oraz pomoce dydaktyczne do zabaw (do samodzielnego wydruku) możesz pobrać ze strony www.dopobrania.blizejprzedszkola.pl!

Objętość artykułu:
3 strony.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz