Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz dodatkowo plany tygodniowe, atrakcyjne zestawy pomocy, a także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

W Krainie Liczb - koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę

Gerhard Friedrich   Maj 2012

Fragment artykułu: Postulat żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku szwajcarskiego pedagoga Heinricha Pestalozziego, by dzieci uczyły się „głową, sercem i rękami“ jest zgodny z poglądami współczesnych naukowców. W odniesieniu do nauki matematyki w zakresie od 1 do 10 uczen... więcej
Pobierz
Ten plik można kupić za pomocą przelewu (2.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA lub usługi bliżej MAX.

Fragment artykułu:
Postulat żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku szwajcarskiego pedagoga Heinricha Pestalozziego, by dzieci uczyły się „głową, sercem i rękami“ jest zgodny z poglądami współczesnych naukowców. W odniesieniu do nauki matematyki w zakresie od 1 do 10 uczenie się całościowe po stronie obiektu obejmuje pełne zmysłowe doznanie różnorodności znaczeniowej liczb. Liczby w Krainie Liczb mają swoje domy, posiadają cechy żywych istot i w spersonalizowany sposób demonstrują swoje matematyczne właściwości.
Koncepcja wczesnego nauczania matematyki „W Krainie Liczb“ sięga po pomysły z przeszłości, systematyzuje je i poszerza. W Krainie Liczb każda liczba (1-10) otrzymuje stałe miejsce zamieszkania (koło, elipsa, trójkąt, czworokąt..., dziesięciokąt), a w postaci liczbowej kukiełki lub liczbowego zwierzątka – swój charakter i niepowtarzalną tożsamość. Istotnymi elementami Krainy Liczb są – oprócz wymienionych już liczbowych ogrodów (formy geometryczne) i liczbowych zwierząt – liczbowe domy i wieże, liczbowe bajki, specjalnie do tego projektu skomponowana muzyka i liczbowa droga.


W dalszej części artykułu zapoznamy się z:

  • tłem teoretycznym metody;
  • jej podstawą naukową;
  • kilkoma przykładami wesołych gier matematycznych do wykorzystania w pracy z dziećmi.

Objętość artykułu: 2 strony.
 

Więcej z tego numeru

Maj 2012

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Akademia Dziecięcej Matematyki® dla Rad Pedagogicznych sprawdź