Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

W krainie elektryczności (Wybuchowe Laboratorium)

Anna Krzempek   Luty 2014

Przykładowe eksperymenty ze scenariusza: ● Eksperyment 1: Budujemy własną baterię i wytwarzamy prąd. Będzie nam potrzebna cytryna – wbijamy w nią druciki miedziany i stalowy (może to być np. spinacz biurowy). Jeśli nie mamy drucików, możemy je zastąpić monetami o wartości 20 i 5 groszy. Bateria got... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 1
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne – list od profesora Ekspertusia oraz ilustracja tematyczna. Znajdziesz je TU.

Scenariusz nietypowych zajęć, przybliżających dzieciom świat nauki, w całości opartych o przeprowadzane z udziałem dzieci eksperymenty fizyczne! Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • zna zasady obowiązujące podczas przeprowadzania doświadczeń;
  • wykonuje doświadczenia zgodnie z instruktażem nauczyciela;
  • podejmuje próby przewidzenia wyniku doświadczenia.
Przykładowe eksperymenty ze scenariusza: ● Eksperyment 1: Budujemy własną baterię i wytwarzamy prąd. Będzie nam potrzebna cytryna – wbijamy w nią druciki miedziany i stalowy (może to być np. spinacz biurowy). Jeśli nie mamy drucików, możemy je zastąpić monetami o wartości 20 i 5 groszy. Bateria gotowa! Jak sprawdzić, czy prąd na pewno płynie? Wystarczy podpiąć żarówkę (zaświeci się) lub dotknąć drucików językiem (eksperyment jest bezpieczny!). ● Eksperyment 2: Świecąca żarówka. Do przeprowadzenia eksperymentu będzie nam potrzebna bateria o napięciu 4,5 V, druty z krokodylkami (zaciskami, które ułatwiają składanie obwodu) oraz żarówka. Druty podpinamy do baterii i żarówki zgodnie z instrukcją na zdjęciu.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!