Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
Typ: pdf
Wielkość: 361.97 kb
Stron: 2
Id: 3964

W krainie elektryczności (Wybuchowe Laboratorium)

Anna Krzempek   Luty 2014

Przykładowe eksperymenty ze scenariusza: ● Eksperyment 1: Budujemy własną baterię i wytwarzamy prąd. Będzie nam potrzebna cytryna – wbijamy w nią druciki miedziany i stalowy (może to być np. spinacz biurowy). Jeśli nie mamy drucików, możemy je zastąpić monetami o wartości 20 i 5 groszy. Bateria got... więcej
Pobierz Ten plik można pobrać za pomocą SMS (4.92 PLN brutto) lub za pomocą pobrań.
Pomoce dydaktyczne 1

Zobacz również

eksperymentmetody aktywnescenariusz zajęćtechnika

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów
lub skorzystaj z wyszukiwarki

Więcej z działu

Scenariusze zajęć wieloobszarowych

Więcej z tego numeru

Luty 2014

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne – list od profesora Ekspertusia oraz ilustracja tematyczna. Znajdziesz je TU.

Scenariusz nietypowych zajęć, przybliżających dzieciom świat nauki, w całości opartych o przeprowadzane z udziałem dzieci eksperymenty fizyczne! Uwzględniono w nim następujące cele szczegółowe – dziecko:
  • zna zasady obowiązujące podczas przeprowadzania doświadczeń;
  • wykonuje doświadczenia zgodnie z instruktażem nauczyciela;
  • podejmuje próby przewidzenia wyniku doświadczenia.
Przykładowe eksperymenty ze scenariusza: ● Eksperyment 1: Budujemy własną baterię i wytwarzamy prąd. Będzie nam potrzebna cytryna – wbijamy w nią druciki miedziany i stalowy (może to być np. spinacz biurowy). Jeśli nie mamy drucików, możemy je zastąpić monetami o wartości 20 i 5 groszy. Bateria gotowa! Jak sprawdzić, czy prąd na pewno płynie? Wystarczy podpiąć żarówkę (zaświeci się) lub dotknąć drucików językiem (eksperyment jest bezpieczny!). ● Eksperyment 2: Świecąca żarówka. Do przeprowadzenia eksperymentu będzie nam potrzebna bateria o napięciu 4,5 V, druty z krokodylkami (zaciskami, które ułatwiają składanie obwodu) oraz żarówka. Druty podpinamy do baterii i żarówki zgodnie z instrukcją na zdjęciu.

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania