Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

Kiosk


Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

W kolorach tęczy (edukacja przez sztukę)

Małgorzata Maćkowiak, Ewa Stadtmüller    Luty 2013

W tym praktycznym artykule znajdziesz: pomysły na zabawy plastyczne („Pociąg lub samochód parowy”, „Malowanie pejzażu morskiego”, „Malowanie obrazu tamponem”, „Malowanie drzewa palcami”); opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmülle... więcej
Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 2
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Luty 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

W tym praktycznym artykule znajdziesz:

  • pomysły na zabawy plastyczne („Pociąg lub samochód parowy”, „Malowanie pejzażu morskiego”, „Malowanie obrazu tamponem”, „Malowanie drzewa palcami”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Towarzyszące artykułowi materiały dydaktyczne i szablony (w skali 1:1, do samodzielnego wydruku) znajdziesz TU oraz TU.

Fragment artykułu:
Wiek XIX nazywany jest epoką żelaza, pary i węgla. Wynalezienie maszyny parowej spowodowało rozwój przemysłu. Wspaniałe maszyny parowe mogą być inspiracją do wykonania lokomotyw i wagoników z papieru i tektury. Nowa rzeczywistość wywołała rewolucję w sztuce. Inspiracją dla artystów był rozwój techniki. Widoczne było również zafascynowanie światłem, co wynikało z postępów w dziedzinie optyki. Malarze malowali to, co widzieli, a nie to, co wiedzieli, obserwacji dokonywali, wychodząc do pracy w plener. Korzystali zaledwie z siedmiu barw tęczy: czerwonej, pomarańczowej, żółtej, zielonej, niebieskiej, indygo i fioletowej – mieszali je dopiero na płótnie.
 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka