Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Typ: pdf
Wielkość: 484.09 kb
Stron: 3
Id: 3150

W kolorach tęczy (edukacja przez sztukę)

Ewa Stadtmüller    Luty 2013

W tym praktycznym artykule znajdziesz: pomysły na zabawy plastyczne („Pociąg lub samochód parowy”, „Malowanie pejzażu morskiego”, „Malowanie obrazu tamponem”, „Malowanie drzewa palcami”); opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmülle... więcej
Pobierz Pomoce dydaktyczne 2
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIEJ PRZEDSZKOLA.

Zobacz również

cykl Spotkania ze sztukąplastyka

Więcej z działu

Różne formy plastyczne

Więcej z tego numeru

Luty 2013

Teraz popularne

zobacz więcej

Ostatnio pobierane

Znajdź dla siebie

W tym praktycznym artykule znajdziesz:

  • pomysły na zabawy plastyczne („Pociąg lub samochód parowy”, „Malowanie pejzażu morskiego”, „Malowanie obrazu tamponem”, „Malowanie drzewa palcami”);
  • opowiadanie autorstwa Ewy Stadtmüller wraz z towarzyszącymi mu zadaniami edukacyjnymi wynikającymi z jego treści.

Towarzyszące artykułowi materiały dydaktyczne i szablony (w skali 1:1, do samodzielnego wydruku) znajdziesz TU oraz TU.

Fragment artykułu:
Wiek XIX nazywany jest epoką żelaza, pary i węgla. Wynalezienie maszyny parowej spowodowało rozwój przemysłu. Wspaniałe maszyny parowe mogą być inspiracją do wykonania lokomotyw i wagoników z papieru i tektury. Nowa rzeczywistość wywołała rewolucję w sztuce. Inspiracją dla artystów był rozwój techniki. Widoczne było również zafascynowanie światłem, co wynikało z postępów w dziedzinie optyki. Malarze malowali to, co widzieli, a nie to, co wiedzieli, obserwacji dokonywali, wychodząc do pracy w plener. Korzystali zaledwie z siedmiu barw tęczy: czerwonej, pomarańczowej, żółtej, zielonej, niebieskiej, indygo i fioletowej – mieszali je dopiero na płótnie.
 

Pomoce

Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz